PIGMENTOVÉ ŠKVRNY: PREVRATNÁ NOVINKA V ICH RIEŠENÍ

  Problematika pigmentových škvŕn sa v posledných rokoch stáva jedným z najväčších tém na poli kozmetického priemyslu. Už dávno totiž neplatí teória, že nevzhľadné tmavé škvrnky na tvári sa týkajú len starších žien, stále viac pribúdajú u mladších ročníkov, ktoré vyhľadávajú rôzne riešenia v podobe kozmetických prípravkov alebo i invazívnejších zákrokov v snahe zredukovať a vymazať tmavé škvrny a fľaky na tvári a docieliť tak krásnu žiarivú pleť s jednotným farebným tónom.

   

  Patríte tiež medzi ne? Tak kým sa rozhodnete pristúpiť k nejakej drastickejšej metóde, skúste dať svojej pleti ešte šancu a siahnuť po takých prípravkoch, ktoré si dokážu s týmto problémom poradiť. Nebudeme vám nič nahovárať, v tomto prípade hádam platí viac ako kedykoľvek inokedy, že najdôležitejšia je jednoducho prevencia, ale i keď sa snažíte svoju pleť akokoľvek uchrániť pred slnečným žiarením a nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia, niekedy ani to neznamená úplnú stopercentnú istotu, že sa vám nejaká tá škvrna na pleti neobjaví.

   

  Pigmentové škvrny sa nevyhýbajú ani mladším ženám

  Naša pleť obsahuje bunky tzv. melanocyty, ktoré pri vystavení slnečnému žiareniu produkujú farbivo (melanín), to spôsobuje hnedé sfarbenie pleti a prirodzené opálenie. Je pravda, že pri mladej pleti fungujú melanocyty veľmi dobre a pokožka je tak schopná sa veľmi dobre opaľovať bez väčších problémov alebo vzniku nevzhľadných pigmentácií. S postupom času sa ale ich schopnosť tvoriť melanín zhoršuje, čo je dané do veľkej miery tiež ich obmedzenou životnosťou. Tu ale je ten kameň úrazu. Tento proces sa výrazne zhoršuje práve nadmerným opaľovaním, nedostatočnou ochranou pokožky, ale tiež celkovým životným štýlom a množstvom voľných radikálov. Záleží teda na tom, v akej kondícii vaša pleť je a nie na tom, koľko má rokov. Oslabené alebo poškodené melanocyty potom produkujú zlý pomer melanínu a tak dochádza k vzniku pigmentových škvŕn.

   

  Rôzne ingrediencie, rôzny účinok

  Na redukciu a zosvetlenie pigmentových škvŕn sa v kozmetických prípravkoch využíva hneď niekoľko rôznych ingredienciií. Medzi najčastejšie patrí vitamín C,AHA kyseliny, retinol, kyselina kojová, ale i ďalšie prírodné varianty ako napríklad výťažok z červených morských rias. Najlepším riešením je  kombinácia hneď niekoľko z nich, ale určite by vám nemal chýbať produkt s takou účinnou látkou, ktorá priamo zlepšuje stav melanocytov. Presne taká je kyselina diglukosyl-gallová, ktorá je obsiahnutá i v našej najnovšej línii starostlivosti o pleť Luna Bright. Konkrétne ju nájdete v Koncentrovanom rozjasňujúcom sére a v Ultra-hydratačnom rozjasňujúcom hydrogéle.

   

  Je kyselina diglukosyl-gallová naozaj taká účinná?

  Na jej obrovskom účinku má zásadný podie prirodzený mikrobióm našej pleti (súbor baktérií, ktoré sa prirodzene v našej pleti vyskytujú). Kožný mikrobióm totiž neustále komunikuje s hlbšími vrstvami pokožky a dokáže tak stimulovať rôzne fyziologické procesy v našej pleti. Nedávne štúdie potvrdili, že práve tento súbor baktérií dokáže aktivovať špecifické kozmetické ingrediencie na biologicky aktívne zložky. Jednou z nich je práve patentovaná kyselina diglukosyl-gallová, známa tiež pod skratkou THBG, ktorá je pri kontakte s pokožkou čiastočne premenená na formu THBA. Tieto dve látky tak spolu synergicky pôsobia až na siedmich rôznych úrovniach! Nielenže pomáhajú zosvetliť tmavé pigmentové škvrny, redukujú rozšírené póry, zabraňujú vzniku voľných radikálov, pôsobia ako silné antioxidanty (až 4x účinnejšie ako vitamín C), majú protizápalový efekt a chránia DNA buniek pred UV žiarením, ale predovšetkým pôsobia práve na úrovní melanocytov a zabraňujú nadprodukcii melanínu (až 60x účinnejšie ako kyselina kojová).

  Ak teda hľadáte ucelené a účinné riešenie na redukciu pigmentových škvŕn a zjednotenie farebného tónu pleti, nie je nič lepšie ako vyskúšať novinku v podobe rady Luna Bright. Kompletný rituál starostlivosti o pleť s výberom tých najlepších ingrediencií vrátane už zmienenej kyseliny diglukosyl-gallovej, ale i exkluzívneho komplexu materskej kašičky vo forme RJx, ovocnými kyselinami alebo výťažkom z červených morských rias, vám odhalí krásnu a žiarivú pleť. Môžete sa tak zaradiť medzi 98% žien, ktoré už po 4 týždňoch používania deklarovalo zosvetlenie hyperpigmentácií, zjednotení farebného tónu pleti a dramaticky zlepšený, mladistvý vzhľad pleti.