Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SA ÚČINNE ZBAVIŤ PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN?

Tiež patríte do skupiny žien, pre ktoré je téma pigmentových škvŕn nekonečný boj? Snažíte sa ich všemožne zbaviť a stále nič nefunguje? Máte pocit, že nič nezaberá a už ste to dávno vzdali? Alebo ešte stále hľadáte účinnú metódu, ako nevzhľadné hyperpigmentácie vyliečiť? Či už je to tak alebo onak, verte, že v tom nie ste sama!

 

Téma pigmentových škvŕn trápi veľkú časť ženskej populácie a trúfam si povedať, že sa skupina žien riešiaca tento problém, neustále rozširuje. Nie je to otázka len žien v staršom veku a po štyridsiatke, ale už i ženy okolo 30. roku riešia tento problém nevzhľadných škvŕn, ktoré im robia neplechu na tvári a na dekolte. Niektoré škvrny môžu byť sotva viditeľné, ale niektoré dokážu urobiť peknú paseku a zakývať riadne s vašim sebavedomím. Snažíme sa všelijak škvŕn zbaviť alebo ich účinne a nenápadne zamaskovať, ale nie vždy sa nám to darí, ako by sme presne chceli. Čo na ne vlastne naozaj platí? Ako vznikajú a ako s nimi zatočiť, keď už sa vám nejaká tá škvrnky objaví?

 

Ako pigmentové škvrny vznikajú?

Pigmentové škvrny sú výsledkom nadmernej produkcie melanínu, kožného farbiva, ktoré určuje farbu pleti. Príčin môže byť hneď niekoľko. Okrem UV žiarenia má vplyv na vznik nevzhľadných škvŕn, tzv. melasmat a chloasmat, ktoré sa najčastejšie objavujú na tvári, spánkach, hornej pere alebo na chrbte ruky, taktiež genetická predispozícia alebo hormonálna dysbalancia. Prvé príznaky sa preto pri mladších ženách objavujú v období tehotenstva alevo vplyvom uživania hormonálnej antikoncepcie. Rizikovou skupinou sú i ženy v menopauze, s ktorou úzko súvisí užívanie hormonálnej liečby. Ďalšou príčinou môže byť ale i užívanie niektorých ďalších liekov a antibiotík, poškodenie pečene, poruchy štítnej žľazy alebo zápaly na koži. Ďalšou skupinou pigmentových škvŕn sú tzv. starecké škvrny ( lentigo senilis alebo lentigo solaris), ktoré sa vyskytujú práve u žien po 40.roku a môžu byť spôsobené ako nadmerným slnečným žiarením, tak aj fyziologickým starnutím kože.

 

Prevencia na prvom mieste

Asi to poznáte. Prevencia je proste základ. A pri pigmentových škvrnách to platí dvojnásobne. Nie je nič účinnejšie než sa maximálne chrániť, aby radšej žiadna škvrnka nevznikla než potom riešiť príčinu podcenej starostlivosti. Na vznik pigmentových škvŕn majú vplyv ako UVB lúče, tak aj UVA lúče a koža reaguje už na veľmi nízku hladinu UV žiarenia. Pokožka je tak ohrozená celý rok, pretože i chladné svetlo môže aktivovať tvorbu melanínu, Preto ženy trpiace na hyperpigmentáciu musia myslieť na ochranu pokožky počas celého roku, kedy by mali používať prípravky s ochranným faktorom SPF 15.

 

Čo robiť, keď sa už pigmentová škvrna objaví?

Chránite svoju pleť, a predsa ste nejakú tú pigmentovú škvrnu objavili? Nevadí! Pokiaľ sa tak stane, je dobre začať problém riešiť ihneď. Čím skôr začnete, tým je väčšia nádej na úspešnú liečbu a rýchlejšie výsledky. Našťastie už dnes existujú prípravky s veľmi účinným zložením, ktoré dokážu s pigmentáciami bojovať a účinne ich eliminovať. Dôležité je však nezabúdať na každodennú pravidelnú starostlivosť o pleť. Pokiaľ chcete začať riešiť pigmentové škvrny, je dobre začať koncentrovanou starostlivosťou a hĺbkovým sérom. V našom prípade si môžete vybrať i ucelenú radu Royal Luna Bright, komplexný rituál starostlivosti o pleť s výberom tých najlepších ingrediencií vrátane kyseliny diglukosyl-gallovej, ktorá sa ukazuje v riešení pigmentovýxh škvŕn ako jedna z najúčinnejšich ingrediencií. Obsiahnutý exkluzívny komplex materskej kašičky vo forme RJx, ovocné kyseliny alebo výťažky z červených morských rias ešte dopĺňajú veľmi účinný kokteil, ktorý odhalí krásnu a žiarivú pleť. Môžete sa tak zaradiť medzi 98% žien, ktoré už po 4 týždňoch používania deklarovali zosvetlenie hyperpigmentácií, zjednotenie farebného tónu pleti a dramaticky zlepšený, mladistvý vzhľad pleti.

 Na efektívny boj s pigmentovanými škvrnami nezabúdajte ani na pravidelnú regeneráciu pokožky pomocou hĺbkových pleťových masiek alebo peelingu. Našim favoritom je Royal revitalize vulkanická exfoliačná maska, ktorá je bohatá na ovocné kyseliny, rastlinné výťažky, vitamíny a zároveň obsahuje exkluzívny komplex materskej kašičky RJx. Výrazne odstraňuje odumreté kožné bunky, podporuje obnovu pleti, znižuje výskyt jemných liniek a vrások, zlepšuje pružnosť, textúru pleti a zjednocuje jej farebný tón.

 

Profesionálna starostlivosť v pohodlí domova

Investujte do čistiacej kefky a doprajte si doma ošetrenie ako v profesionálnom salóne. Pravidelné používanie čistiacej kefky nielenže vyčistí pokožku viac do hĺbky ako len pomocou končekov prstov, ale  odstraňuje tiež odumreté kožné bunky a podporuje regeneráciu pleti. Vďaka tomu zlepšíte vstrebávanie všetkých prípravkov, ktoré na pleť následne použijete a zaistíte ich vyšší účinok pri redukcii pigmentových škvŕn. Sonický prístroj na čistenie pleti je veľmi šetrný a je určený na každodenné použitie. Má navyše výmennú hlavicu, takže si v pohodlí domova zvládnete urobiť i hĺbkovú mikrodermabráziu, čím zasa o niečo viac podporíte regeneráciu pokožky, tvorbu nových buniek a zároveň výrazne zmiernite vzhľad pigmentových škvŕn.

 

A čo tak sérum?

Pokiaľ chcete s pigmentovými škvrnami naozať zatočiť stavte na séra. Tie obsahujú koncentrované ingrediencie, ktoré prenikajú hlboko do pokožky a dokážu tak zaistiť ovela intenzívnejšie ošetrenie než pleťový krém. Naviac si môžete vybrať presne také, ktoré svojim zložením zodpovedá presne vašim potrebám a doplní tak bežnú každodennú starostlivosť o pleť. Prípravky taktiež vyberajte podľa aktuálneho obdobia! Práve teraz, kedy už nie je také ostré slnečné žiarenie, je najvhodnejšie obdobie na pigmentové škvrny  zaútočiť. Okrem už spomínanej kyseliny diglukosyl-gallovej sa môžete spoľahnúť na prípravky s obsahom retinolu a ďalšie intenzívne produkty, ktoré podporujú obnovu buniek. Určite sa vám tiež oplatí doplniť pravidelnú starostlivosť o preventívne prípravky s rozjasňujúcimi zložkami, ktoré zabránia tvorbe ďalších pigmentácií.  Vyskúšať môžete i Sérum na pigmentové škvrny, ktoré vďaka obsahu materskej kašičky a bioaktívnych účinných látok pleť regeneruje, zabraňuje vzniku pigmentácií a zjednocuje farebný tón pleti.

 


© 2023 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio