5 TIPOV, AKO SA STARAŤ O SUCHÉ RUKY A POPRASKANÉ PÄTY

   

  Krásne upravené nohy a chodidlá sú vizitkou každej ženy. Keď náhodou nestihnete pedikúru v zime, nik sa to pravdepodobne nedozvie, ale v lete nohy do ponožiek jednoducho neschováte. Môžete si samozrejme dopriať profesionálne ošetrenie v salóne, niekedy to môže byť ale finančne a časovo náročné. S trochou snahy si ale môžete vykúzliť krásne chodidlá i bez odbornej pomoci a naviac v pohodlí vášho domova. Preto sme pre vás pripravili návod, ako na to. A aby ste pri tom nezabudli na ruky, prihodili sme rovno k tomu pár tipov, ako i tým dopriať to najlepšie ošetrenie, ktoré je v horúcich mesiacoch určite potrebné.

   

   

  Ako na pedikúru doma?

  Najskôr nohám doprajte teplý kúpeľ, ktorý kožu krásne zmäkčí a pripraví na ošetrenie. Do vody môžete pridať pár zrniečok Ukľudňujúcej minerálnej kúpeľovej soli, ktorá zaistí nielen skvelú relaxáciu, ale osvieži unavené nohy a zaistí potrebnú očistu a detoxikáciu.Do vody môžete tiež pridať pár kvapiek oleja, vhodný je napríklad Precious Protein. Neuškodí ani pár kvapiek citrónu, ktorý ešte viac pomôže pokožku nôh zmäkčiť.  Po desiatich až pätnástich minútach nohy dôkladne osušte. Keď je koža krásne mäkká, obrúste stvrdnutú kožu pomocou pemzy alebo skleneným pilníkom.

  Kvôli väčšiemu efektu môžete použiť Peeling na nohy, ktorý naviac krásne osvieži, vyhladí a zjemní pokožku nôh. Obsiahnuté zrniečka pemzy a namleté jadrá sladkých mandlí odstránia odumreté kožné bunky a starú strvrdnutú kožu.

   

  Doprajte nohám poriadnu výživu

  Suché a unavené nohy premasírujte poriadnou dávkou výživného krému. Aby ste nohy udržali krásne hladké po dlhú dobu, každý deň pred spaním do nich vtrite výživný krém. Kvôli ešte intenzívnejšiemu efektu si môžete aspoň raz do týždňa urobiť špeciálnu kúru. Na noc naneste krém v hrubšej vrstve, úplne ho nerozotrite a na nohy natiahnite ponožky. Krém sa vám cez noc krásne vstrebe a ráno uvidíte malý zázrak. Na tieto účely môžete vyskúšať Zvláčňujúci krém na chodidlá a päty. Je to skvelý krém, ktorá sa vstrebáva hlboko do pokožky, zvláčňuje a hojí suché a popraskané chodidlá a päty. Obsahuje bambucké a kakaové maslo, ktoré pokožku krásne vyživia, zvláčnia a nechajú ju hladkú a jemnú. Olej z čajovníka má naviac antibakteriálne, antimikrobiálne a protizápalové účinky. Ďalšie ingrediencie ako extrakt z uhorky a harmančeka pokožku ukľudnia, predchádzajú jej podráždeniu a zároveň doprajú pocit sviežosti. Ďalším pomocníkom na leto je Osviežujúci balzam na nohy. Vďaka špeciálnej receptúre uľaví boľavým nohám, príjemne ich schladí a osvieži. Po náročnom dni, po športovom výkone a v horúcom letnom počasí prináša okamžité zotavenie a uvoľnenie. Je bohatý na výživné a ošetrujúce látky, ktoré pokožku udržia hydratovanú, jemnú a vláčnu.

   

  A čo vaše ruky?

  Hádam najviac trpia v zime naše ruky. Neobsahujú mazové žľazy, preto je dôležité pokožku rúk pravidelne regenerovať a obnovovať vrchný hydrolipidový film a predovšetkým chrániť proti škodlivému UV žiareniu. Pokiaľ trpíte na veľmi suchú pokožku rúk, doporučujeme na noc urobiť zábal, naniesť na ruky v hrubšej vrstve nočný krém a spať v bavlnených rukaviciach, aby sa účinné zložky krému vstrebali čo najviac do pokožky. Hydratáciu a vláčnu pokožku môžete podporiť peelingom. Ideálny na denné použitie je krém  s obsahom vitamínov A a E, s bambuckým maslom a ukľudňujúcimi rastlinnými výťažkami ako je napr. harmanček a ochranným faktorom minimálne 15.

   

  Prvá pomoc na cestách

  Skvelý pomocník kdekoľvek na cestách je Royal Jelly extra zjemňujúci balzam. Je to malý zázračný kelímok, ktorý sa vám vojde kdekoľvek do kabelky a poskytne vám extra dávku výživy a hydratácie, kedykoľvek budete potrebovať. A má dokonca mnohostranné využitie. Či už riešite suché ruky, nohy, lakte, kolená alebo i pery, vždy dodá pokožke potrebné ošetrenie, výživu a hydratáciu. Naviac krásne ukľudňuje a vonia.

   

  A čo tak farba?

  Keď ste si už dali takú námahu a dopriali nohám i rukám poriadne ošetrenie, chýba vám len pomyselná čerešnička na torte. Samozrejme, nejaká farba! Nezabudnite len na správnu aplikáciu a vždy pred nanášaním laku prejdite nechty aspoň jednou vrstvičkou podkladového laku. Zaistíte si tým nielen dlhotrvajúcu farbu, ale zabránite taktiež zafarbeniu nechtového lôžka.

   

  A teraz už môžete vyraziť na nejakú dovolenku!  Tak si užívajte leto, tak ako to viete.