Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

ZLATO V KOZMETIKE - MÝTY A PRAVDA

V priebehu dejín sa stalo zlato predovšetkým symbolom moci a bohatstva. A úprimne povedané, ani v dnešnej dobe zo svojej magickej príťažlivosti nič nestratilo. Tento žiarivý ušľachtilý kov má jedinečné vlastnosti, ktoré neboli doteraz nijako, ani s využitím najmodernejších technológií, prekonané a nahradené. Hovoríte si, ako môže tento vzácny zlatý kov fungovať v kozmetike a ako pôsobí na pleť? Nie je to žiaden výstrelok modernej doby! Veď zlato a pomyselná večná mladosť spolu súvisia už od nepamäti.

 

Zlato ako elixír mladosti

 

Zlato bolo hojne využívané už od dôb antiky, či už ako ozdobný pigment alebo ako látka s hojivými a liečivými účinkami. Starí bohatí Rímania používali drobné plátky zlata na zdobenie vencov na hlave a Peržania pomocou zlatistého prášku zdobilli napríklad riasy alebo tvár. Už v tejto dobe boli ale známe účinky zlata na rozjasnenie a omladenie pleti alebo jeho pozitívny efekt pri predchádzaní zápalov. Starí Egypťania využívali zlato na liečbu rôznych chorôb a používali ho tiež na výrobu rozličných elixírov mladosti alebo výrobu zmesi na očistenie tela a mysle. Verili, že zlato je zdrojom sily a energie. Svojim leskom im pripomínalo slnko, ktoré bolo v dávnych dobách považované za zdroj života a bola mu pripisovaná božská moc.

 

Na pleť má zlato mnoho pozitívnych účinkov. Aké sú to?

 

V dnešnej dobe sa zlato využíva v kozmetickom priemysle stále viac a jeho účinky sú podložené už množstvom výskumov. Zlato má skutočne veľa blahodarných účinkov na našu pleť. Medzi jeho najvýznamnejšie vlastnosti v kozmetických prípravkoch patrí jeho schopnosť regenerácie pleti a jej oživenie. Má výrazné antioxidačné účinky, odvádza toxíny a čistí pokožku, ale tiež pôsobí na stimuláciu bunkovej aktivity a pomáha jej obnove. Čo ocení určite každá žena je, že zlato má výraznú schopnosť zabraňovať starnutiu pleti a podporuje tvorbu kolagénu. Má tiež vysokú schopnosť viazať na seba vlhkosť, a to v množstve až 300 násobku vlastnej hmotnosti, taktiež zaisťuje pleti potrebnú  hydratáciu. Okrem už zmienených vlastností zlepšuje zlato mikrocirkuláciu krvi, čo zaisťuje lepší prísun živín do hlbších vrstiev a tým pádom má veľmi pozitívny vplyv na celkové omladenie pokožky. Vďaka svojej schopnosti lámať svetlo pôsobí tiež pleť ošetrená zlatom zdravšie, mladšie a má oveľa žiarivejší a jasnejší vzhľad.

 

Pre koho je starostlivosť so zlatom najvhodnejšia?

 

Všestranné účinky zlata ocení predovšetkým zrelá pleť, ktorá potrebuje spevniť, zregenerovať, zabrániť vzniku pigmentových škvŕn, zredukovať viditeľné vrásky a posilniť cievne steny drobných kapilár.

 

Chcete si dopriať naozaj luxusné ošetrenie a vyskúšať účinky zlata doslova na vlastnej koži? Tak vyskúšajte prípravky z rady Gold Dynamics. Obsiahnutý biologický ferment zlata v kombinácii s ďalšími rastlinnými výtažkami a inovatívnymi komplexmi účinných ingrediencií zlepšuje vzhľad pokožky, obnovuje pružnosť a pevnosť, minimalizuje hlboké linky a vrásky, potláča farebné zmeny kože, zvyšuje hydratáciu a podieľa sa na mladistvom a žiarivom vzhľade pleti.


© 2023 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio