Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

V HLAVNEJ ÚLOHE RÚŽ!

Nemáte na ne odvahu? Pripadajú vám príliš krikľavé a vyzývavé? Neviete, ako vybrať ten správny? Rúž by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každej kozmetickej taštičky a povinnou výbavou každej ženy. Dokonca sa hovorí, že správny počet odtieňov, ktoré by mala vlastniť každá  žena je 12! Koľko ich máte vy? 

 

Príjemná zmena

Možno budete namietať, že so svetlým alebo bezfarebným leskom sa cítite istejšia, ale ak už chcete alebo nie, rúž v tom správnom odtieni vždy podčiarkne prirodzenú krásu. Naviac, lesky sú vhodné pre mladé slečny a dievčatá, ale čím ste staršia, tým viac sa vám bude hodiť klasický rúž. V dnešnej dobe si môžete vyberať nielen z mnohých odtieňov, ale predovšetkým z mnohých rozmanitých textúr, ktoré budú úplne vyhovovať vašim potrebám. Ak vás trápia suché pery, vyberte hydratačné rúže, ktoré perám dodajú potrebnú vlhkosť. Výživné rúže obohatené o materskú kašičku ocenia rozhodne ženy, ktoré už majú okolo pier sem tam nejakú vrásku a potrebujú pery naozaj vyživovať. Ozajstný "must-have" rúž je matný alebo plne krycí, ktorý dodá intenzívnu a dlhotrvajúcu farbu.

 

Trocha odvahy

Žijete v domnení, že červená nie je pre vás? Omyl! Všetko ale závisí na správne vybranom odtieni, čo môže byť niekedy náročnejšia disciplína. V hre je totiž hneď niekoľko faktorov, ako je tón pleti, farba vlasov, štýl obliekania, ale i zafarbenie zubov alebo celkový make-up. Červené odtiene sú same o sebe dosť výrazné, preto buďte striedmejšia so zvyškom líčenia. Výrazný rúž je ale taktiež skvelým doplnkom, takže keď oblieknete džínsy a kecky, ženský prvok ako je sýto červený odtieň Amor alebo malinový rúž Long Kiss vám určite dodá šmrnc. 

 

Správny odtieň

Rúž vždy vyberajte podľa typu pleti, tvaru pier, ale i podľa príležitosti. Na denné nosenie si vystačíte s odtieňom o dva tóny tmavším ako je vaša prirodzená farba pier. Ak sa nechcete vzdať  výraznejšieho rúžu i na deň, urobte si líčenie naozaj veľmi jednoduché. Na večer môžete vybrať výraznejšie oči i výraznejší rúž, ale i tu sa riaďte pravidlom, že nič sa nemá preháňať. Nezabudnite ani na tvar pier. Plnšie pery si zaslúžia i výraznejšie odtiene, avšak pokiaľ máte pery úzke, nezaobídete sa bez kontúrovacej ceruzky a bez lesku. Nebojte sa skúšať a experimentovať. Všeobecne pri výbere platia nasledujúce pravidlá: Svetlým vlasom a svetlej pleti sa budú hodiť odtiene ružovej (Flirt), broskyňovej (Plush Peony) a béžovej (Beige Chiffon). Pravým opakom sú tmavé vlasy a snedá pleť, kde sa vyplatí staviť na odtiene slivkové (Fuchsia Twist), tmavo hnedé (Lust) i tmavo červené alebo vínové (Verry Berry nebo Rich Cabernet). Pri kombinácii tmavých vlasov a svetlej pleti je skvelá voľba odtieň královsky červený (True Kiss nebo Regal Red). Hrdzavkám lichotia odtiene zlatisté (Gilded Bronze), oranžové (Twist Tangerine) a hnedé (Lush Tawny). Typickým čiernovláskam zasa studené odtiene fialovej (Attraction) alebo farby s kovovým leskom. Najobľúbenejší odtieň je béžovo ružový (Luxe Latte), ktorý sa hodí naozaj každému a nikdy s ním nič nepokazíte. 

 

Máte vyhraté?

Podarilo sa vám objaviť ten správny? Potom máte takmer vyhraté! Aby vám ale rúž vydržal čo najdlhšie, musíte ho taktiež správne nanášať. Ak máte suché a popraskané pery, urobte si jemný peeling kľudne večer pred spaním. Stačí, keď na pery nanesiete jemnú vrstvu vášho obľúbeného peelingu a premasírujete ich zubnou kefkou. Pred aplikáciou vždy ešte naneste balzam a nechajte ho dobre vstrebať. Následne pery vykreslite kontúrovacou ceruzkou, ktorou vyplňte i celé pery. Týmto trikom docielite, že sa vám rúž nebude rozpíjať a na perách vydrží dlhé hodiny bez zmeny. Pri klasickom krémovom rúži predľžite trvanlivosť, keď nanesiete jednu vrstvu, ktorú odtlačíte do obrúska, zľahka prepúdrujete a potom nanesiete ďalšiu. 

Tip: Optické zväčšenie pier docielite, keď nad stred hornej pery nanesiete trochu rozjasňovača alebo trblietavého tieňa. Pokiaľ chcete ešte trochu zväčšiť úzke pery, naneste na rúž ľahkú vrstvu transparentného lesku do stredu pier. 

Pokiaľ si stále nie ste isté výberom správneho odtieňa, obráťte sa na niektoré z našich kozmetických štúdií, kde vám kolegyne pomôžu s výberom. 

 

 


© 2023 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio