Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ V ZIME

 

Potreby pleti sa v priebehu roka rôzne menia. Preto je dôležité týmto potrebám prispôsobovať i pravidelnú starostlivosť o pleť a vždy vyberať také prípravky, ktoré sú ideálne na aktuálny stav, v ktorom sa práve vaša pleť nachádza. Zima je veľmi špecifické obdobie, kedy je pleť zaťažená oveľa viac ako v iných mesiacoch. Pokožka je vystavená chladnému počasiu, studenému vetru, zhoršeným poveternostným podmienkam a veľkým zmenám teplôt pri prechode z vykúreného prostredia do chladného počasia. To všetko znamená pre pleť nadmernú záťaž, narušuje sa jej  štruktúra, oslabuje jej obranyschopnosť, dochádza k dehydratácii a v horšom prípade i k citlivosti pokožky. Prezradíme vám, aké chyby robia ženy najčastejšie, čoho sa vyvarovať a ako vybrať správnu starostlivosť.

 

HYDRATOVAŤ ALEBO NEHYDRATOVAŤ

Jeden z najväčších  omylov, ktorého sa v zime často dopúšťame, je, že nepoužívame hydratačné krémy. V žiadnom prípade nie je pravda, že hydratačný krém vám na pleti môže zamrznúť alebo spôsobiť popraskanie pokožky a jej poškodenie. Naopak. Hydratácia v zime je snáď ešte dôležitejšia než kedykoľvek inokedy. Určite však vašej pleti viac prospeje, keď vyberiete krém, ktorý je výživnejší, s vyšším obsahom lipidov, ceramidov, vitamínov a esenciálnych mastných kyselín. Posilníte tým tak obranyschopnosť vašej pleti, obnovíte vrchný lipidový krém a ochránite pleť pred nepriaznivým počasím. Ani mastnejšie a zmiešané typy pleti by nemali hydratáciu podceňovať. Dehydratovaná pleť sa naopak môže oveľa viac mastiť a môže byť náchylnejšia k ďalšiemu poškodeniu. U týchto typov je skôr vhodnejšie používanie ľahších a fluidnejších textúr, ktoré však dodajú potrebnú starostlivosť a výživu. Vyberajte i krémy s obsahom antioxidantov a vitamínov E a A, budú pre vašu pleť príjemným bonusom a ochránia ju pred smogom a nepriaznivým ovzduším.

Naše tipy:

 

Royal Jelly hydratačný balzam Advanced

Revitalizačný pleťový krém

 

DOPLŇTE VÝŽIVU

Samotný krém nestačí! Základom starostlivosti je samozrejme správne čistenie pleti. Akékoľvek ošetrenie je vám nanič, kým neodstránite všetky nečistoty z pleti! Inak vám ani ten najlepší krém neurobí žiadnu službu, pretože účinné zložky nemajú šancu sa správne vstrebať a urobiť svoju prácu. Na dodatočnú výživu a regeneráciu je taktiež dôležité aspoň dvakrát týždenne dopriať pleti výživnú a hydratačnú masku, ktorá odstráni odumreté bunky a doplní do pleti potrebnú výživu a hydratáciu v koncentrovanej forme. Pri zrelej pleti doporučujeme pod bežné krémy doplniť sérum, ktoré preniká hlbšie do pokožky a zaistí výživu v hlbších vrstvách, kam sa bežné krémy nedostanú.

Naše tipy:

 

Komplexný čistiaci prípravok so zlatom

Aktívne spevňujúce sérum

Ultra-hydratačná maska 

 

NEZABUDNITE NA OCHRANU PRED SLNKOM

V zime často zabúdame alebo podceňujeme ochranu pred slnkom. Zimné slnko však dokáže byť rovnako tak ostré ako letné, zvlášť pokiaľ ste na horách. Vyberajte preto krémy s ochranným faktorom minimálne SPF15. Pokiaľ vyrážate na hory a do vyšších nadmorských  výšok, pribaľte si so sebou klasický opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom. Predídete tak nevzhľadným pigmentovým škvrnám, predčasnému starnutiu a ďalšiemu poškodeniu pokožky.

Naše tipy:

Opaľovací krém na tvár SPF 50

Royal Revitalize ochranný fluid SPF 50

 

A ČO VAŠE RUKY

Snáď najviac trpia v zime naše ruky. Neobsahujú mazové žľazy, preto je dôležité pokožku rúk pravidelne regenerovať a obnoviť vrchný lipidový film. Pokiaľ trpíte na veľmi suchú pokožku rúk, odporúčame na noc urobiť zábal a spať v bavlnených rukaviciach, aby sa účinné zložky z krému vstrebali čo najviac do kože. Hydratáciu a vláčnu pokožku rúk môžete podporiť i pravidelným peelingom. Ideálne na chladné obdobie  sú krémy s obsahom vitamínov A a E, s bambuckým maslom a upokojujúcimi rastlinnými výťažkami ako je napr. harmanček.

Naše tipy:

Precious protein výživný krém na ruky

 

MYSLITE NA VAŠE PERY!

I starostlivosť o pery by mala byť v zime dôkladnejšia a nemali by sme na ňu rozhodne zabúdať. Koža na perách je totiž veľmi tenká, neobsahuje žiadne mazové žľazy a v zimnom období veľmi trpí. Dochádza tak k častému praskaniu, ktoré pri nedostatočnej výžive a regenerácii môže spôsobiť nevratné poškodenie vo forme vrások. Majte so sebou vždy po ruke a v kabelke výživný balzam na pery a niekoľkokrát denne pery natierajte. V zime sa vám určite oplatia i výživné rúže a lesky na pery.

Naše tipy:

Royal Jelly extra zjemňujúci balzam

Royal Jelly ošetrujúci balzam na pery

Royal luxusný lesk na pery 

 


© 2023 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio