Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 40 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

PREČO MUŽI POTREBUJÚ ODLIŠNÚ STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ AKO ŽENY?

Že sú muži a ženy veľmi rozdielni, pre vás určite nebude žiadna novinka, však? Vedeli ste ale, že muži majú taktiež úplne  odlišnú pleť, ako majú ženy? Áno, je to tak. A to je tiež ten dôvod, prečo  by páni nemali používať pleťovú kozmetiku, ktorá je určená ženám. Takže dámy (a páni)! Prichádza chvíľa, kedy si (po prečítaní nasledujúcich riadkov) vaše drahé polovičky prestanú tajne požičiavať vašu kozmetiku a zadovážia si svoju vlastnú.

 

Pretože mužská pokožka je jednoducho iná

Vôbec nepochybujeme, že i muži chcú mať peknú, ošetrovanú pleť a že ocenia, pokiaľ nejaká ta vráska ešte pár rokov zostane bez povšimnutia. Aby to tak ale bolo, je potrebné pleti venovať dostatočnú starostlivosť a vyhovieť jej potrebám. I mužská pokožka má totiž svoje špecifiká a je naozaj veľmi odlišná od tej ženskej, a to hneď na niekoľkých úrovniach. Hlavný rozdiel od tej ženskej je v celkovej štruktúre, a tiež v odlišnej reaktivite a alebo potrebách, ktoré má.

 

Prečo?

Mužská pleť je silnejšia, čo v praxi znamená že obsahuje viac kolagénových a elastínových vlákien a je teda pevnejšia (v tom majú páni na rozdiel od žien trochu navrch), ale predovšetkým to znamená horšiu absorpciu lokálne používaných prípravkov (čo je ale zasa trochu nevýhoda). Pokožka mužov obsahuje tiež viac pórov a produkuje viac mazu, čím má oveľa väčšie a častejšie sklony k tvorbe zápalov alebo akné. Najväčším rozdielom je určite holenie a následné možné podráždenie a citlivosť. Holenie totiž predstavuje pre pleť značný stres a môže spôsobiť drobné poranenia, začervenanie alebo i citlivosť pokožky. Trápením pre veľa mužov je ale taktiež zarastanie fúzov. To je niekedy sprevádzané výskytom začervenalých pupienkov, ktoré môžu prejsť až po zápal tzv. folikulitídu.

 

Prečo dochádza k zarastaniu fúzov? A ako tomu zabrániť?

Dôvodov prečo k zarastaniu fúzov dochádza, môže byť hneď niekoľko. Tým najbežnejším je, že pri holení sa okolo oholených fúzov začnú hromadiť kožné bunky, čo následne zmení smer rastu nového fúza a ten tak rastie smerom do pokožky. Dochádza k ďalšiemu pokrytiu kožnými bunkami a následne ku vzniku začervenalých pupákov vyzerajúcich podobne ako akné, ale v tomto prípade majú pupáky viac sklon ku krvácaniu a pri neliečení alebo pri nesprávnej starostlivosti môžu spôsobiť vznik pigmentových škvŕn alebo i zápal. Ďalšou príčinou častého zarastania fúzov môže byť tiež holenie proti smeru rastu fúzov a rizikovejší sú tiež muži s kučeravými vlasmi, ktorým sa i fúzy viac krútia. Najlepšia a najrýchlejšia prevencia proti zarastaniu je použitie vhodného exfoliačného prípravku, ktorý bráni hromadeniu buniek a zabráni vzniku pupákov i zápalu.

 

Pekná a zdravá pleť za pár minút denne

Teraz už je jasné, že i o mužskú pokožku je treba sa starať, a taktiež, že potrebuje úplne odlišnú starostlivosť než práve tá ženská. A práve z týchto dôvodov bola vyvinutá nová, vysoko účinná rada starostlivosti o pleť JAFRA ROYAL Men, ktorá je špeciálne prispôsobená potrebám mužov a ich životnému štýlu. Multifunkčné zloženie obohatené o exkluzívny výťažok materskej kašičky RJx zmierňuje prejavy starnutia, a vďaka Skin Comfort komplexu obsahujúcemu extrakt z duba a vŕby bielej účinne pôsobí proti podráždeniu, začervenaniu, chráni pokožku pred vysušením a celkovo pomáha pokožku upokojiť.

JAFRA ROYAL Men poskytuje ľahký a rýchly rituál starostlivosti o pleť s viditeľnými výsledkami za pár minút denne. Ucelený systém prípravkov je vhodný pre mužov všetkých vekových kategórií, ktorí chcú zlepšiť vzhľad pleti a zabrániť nepríjemným pocitom alebo zarastaniu fúzov.


© 2021 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio