PREČO JE STAROSTLIVOSŤ O OČI PRÁVE TERAZ TAKÁ DÔLEŽITÁ?

   

  Vaše oči a váš pohľad o vás prezradia veľa viac, než si myslíte. Veľakrát totiž nemusíte ani nič vysloviť a vaše oči povedia všetko za vás. Vyspali ste sa do ružova? Poslednú dobu sa vám  všetko podarí? Alebo ste naopak v strese, nič sa vám nedarí, náladu máte pod psa a o kvalitnom spánku počujete len z hovorenia? O tom všetkom prehovorí váš výraz tváre a predovšetkým vaše oči.

   

  Očné okolie je oblasť, kde sa vrásky a príznaky starnutia objavujú ako prvé! Takže si naozaj poriadnu starostlivosť zaslúžia. Pokiaľ je očné okolie to, čo vás trochu ptrápi, a máte pocit že vrások naozaj pribúda, nezúfajte! Všetko má svoje riešenie a my pre vás máme pár tipov, ako zatočiť s kruhmi alebo vačkami pod očami, mimickými vráskami a ako najlepšie ošetrovať očné okolie, aby vaše oči žiarili zdravím a energiou. Dôležité je starať sa o oči predovšetkým pravidelne.

   

  Od základu

  Pri starostlivosti o pleť je základným pravidlom čistenie pleti a jej dôkladné odlíčenie. Ani pri očiach to nie je inak.  A to dokonca i v prípade, že sa nelíčite! Cez deň sa vám na pleti nahromadí množstvo nečistôt, ktorých sa potrebujete zbaviť. Takže prvá zásada znie čistiť a odličovať. V tomto prípade samozrejme odličovačom očí, ktorý pleť okolo očí zbaví všetkých nečistôt, odstráni make-up a zároveň poskytne dostatočnú starostlivosť, upokojenie a osvieženie. Je k očiam a očnému okoliu veľmi šetrný, takže neriskujete žiadnu alergiu, pálenie alebo začervenanie, ktoré sa ľahko môže vyskytnúť v prípade, že na odlíčenie a čistenie použijete bežný čistiaci prípravok, ktorý je určený len na čistenie pleti.

   

  Kruhy a vačky pod očami

  Základ je v rodine. Pozrite sa na svoju maminku alebo starú mamu. Pokiaľ i ju trápia tmavé kruhy pod očami alebo dokonca vačky, je veľmi pravdepodobné, že na tom budete rovnako. Gény jednoducho neoklamete. Určite to ale neznamená, že s tým nemôžete nič robiť! Naopak je to skôr signál, že očiam musíte venovať väčšiu starostlivosť a vsadiť na kvalitnejšie prípravky. Správnu starostlivosť o očné okolie vyberajte podľa toho v akej kondícii je vaša pleť a taktiež podľa toho na koľko rokov vyzerá. S tmavými kruhmi pod očami zatočí Liftingový očný krém so zlatom, ktorý rozjasní očné okolie, poskytne potrebnú hydratáciu a zároveň pomáha redukovať vrásky. Ak trpíte na opuchy a vačky pod očami, pomôže pravidelná masáž očného okolia. Pleť masírujte prsteníčkom vždy od obočia a nodočnicového oblúku smerom k vnútornému kútiku, podporíte tým lymfatický systém a opuchy sa zmiernia. Kvôli väčšiemu efektu pomôže, keď si očný krém necháte v chladničke. Krásne potom ochladí a ľahšie si poradí s opuchmi. A pokiaľ potrebujete predsa len kruhy pod očami trochu  prekryť,dobrým  pomocníkom vám bude  krémový korektor Skin Defence SPF 15, ktorý vďaka technológii Intellishield a ochrannému faktoru chráni očné okolie pred nepriaznivými vyplyvmi vonkajšieho prostredia a slnečným žiarení. Ako veriza do kabelky a na cesty vám poslúži   CC krémový korektor SPF 20.

   

  Vrásky na obzore

  Pokiaľ ste sa už ocitli v štádiu, kedy je potrebné dopriať očnému okoliu nielen hydratáciu, ale aj výživu na spevnenie, hľadajte viac komplexnejšiu starostlivosť. Opäť sa vždy riaďte aktuálnym stavom pleti, vekom a problémom, ktorý chcete riešiť. Okolo štyridsiatky, kedy už vrásky pribúdajú, je pleť oveľa suchšia a ubúda kolagén. Po päťdesiatke je už treba sa zamerať na prípravky, ktoré aj spevnia očné okolie a majú liftingový efekt. Ak chcete dosiahnuť naozaj viditeľné výsledky, určite sa vám oplatí vybrať jeden krém na deň, ktorý bude pleť predovšetkým hydratovať a chrániť a ďalší krém na noc, ktorý vám poskytne potrebnú regeneráciu a výživu. Ideálny základ, ktorý  by nemal chýbať žiadnej žene, nájdete v podobe Royal Revitalize revitalizačného očného krému, ktorý obsahuje exkluzívny komplex RJx a okamžite dodá pleti energiu, rozžiari očné okolie, hydratuje a viditeľne znižuje príznaky starnutia.  

   

  Buďte ako profesionál

  Pleť okolo očí je najviac namáhaná oblasť našej tváre. Neobsahuje takmer žiadne mazové žľazy a tým pádom je samozrejme omnoho suchšia, náchylnejšia a citlivejšia na negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia. Vzhľadom na to, že očné partie majú úplne odlišnú štruktúru kože, potrebujú taktiež inú starostlivosť. Preto si vždy vyberajte prípravky, ktoré sú určené len na očné okolie. Ak túžite po naozaj profesionálnej starostlivosti, stavte na Očnú kúru Duo z rady Jafra PRO. Dve tubičky, každá určená na inú partiu očí, vám zaistí maximálnu starostlivosť a profesionálne ošetrenie. A pokiaľ vás trápia zvädnuté a prevísajúce horné viečka, máte konečné riešenie.

   

  Nie ste si s výberom očného krému úplne isté? Nevadí! Obráťte sa na niektoré z našich partneriek, alebo kontaktujte priamo nás. Ochotne vám poradíme a pomôžeme vybrať také prípravky, ktoré sú pre vás tie najvhodnejšie.