PIGMENTOVÉ ŠKVRNY !!! AKO NA NE ?

  Máte pocit, že je to vopred prehratý boj a už ste to dávno vzdali? Alebo ešte stále hľadáte účinnú metódu, ako nevzhľadnú hyperpigmentáciu vyliečiť? Či už je to tak alebo onak, nie ste v tom sama!

  Téma pigmentových škvŕn trápi veľkú časť ženskej populácie a trúfam si povedať, že sa skupina žien riešiace tento problém, neustále rozširuje. Nie je to už otázkou iba žien v staršom veku a po štyridsiatke, ale už aj ženy okolo 30. roku veku riešia tento problém nevzhľadných škvŕn, ktoré im robia neplechu na tvári a v dekolte. Niektoré škvrny môžu byť sotva viditeľné, ale niektoré dokážu narobiť peknú paseku a zamávať riadne s vaším sebavedomím. Snažíme sa všelijako škvŕn zbaviť alebo ich účinne a nenápadne zamaskovať, ale nie vždy sa nám to darí, ako by sme presne chceli. Čo na ne vlastne naozaj platí? Ako vznikajú a ako s nimi zatočiť, keď už sa vám nejaká tá škvrnka objaví?

  Ako pigmentové škvrny vznikajú?

  Pigmentové škvrny sú výsledkom nadmernej produkcie melanínu, kožného farbiva, ktoré určuje farbu pleti. Príčin môže byť hneď niekoľko. Okrem UV žiarenia má vplyv na vznik nevzhľadných škvŕn, tzv. Melasma a chloazmy, ktoré sa najčastejšie objavujú na lícach, spánkoch, hornej pere alebo na chrbte ruky, tiež genetická predispozícia alebo hormonálnej dysbalancie. Prvé príznaky sa preto u mladších žien objavujú v období tehotenstva alebo vplyvom užívania hormonálnej antikoncepcie. Rizikovou skupinou sú aj ženy v menopauze, s ktorou úzko súvisí užívanie hormonálnej liečby. Ďalšími príčinami môže byť ale aj užívanie niektorých ďalších liekov a antibiotík, poškodenie pečene, poruchy štítnej žľazy alebo zápaly na koži. Ďalšou skupinou pigmentových škvŕn sú tzv. Starecké škvrny (lentigo senilis alebo lentigo solaris), ktoré sa vyskytujú práve u žien po 40.roku veku a môžu byť spôsobené ako nadmerným slnečným žiarením, tak aj fyziologickým starnutím kože.

  Prevencia na prvom mieste!

  Asi to poznáte. Prevencia je jednoducho základ. A u pigmentových škvŕn to platí dvojnásobne. Nie je nič účinnejšieho než sa maximálne chrániť, aby radšej žiadna škvrna nevznikla ako potom riešiť príčinu podcenenej starostlivosti. Na vznik pigmentových škvŕn majú vplyv ako UVB aj UVA lúče a koža reaguje už na veľmi nízku hladinu UV žiarenia. Pokožka je tak ohrozená po celý rok, pretože aj chladné svetlo môže aktivovať tvorbu melanínu. Preto ženy trpiace hyperpigmentáciou musia myslieť na ochranu pokožky počas celého roka, kedy by mali používať prípravky s ochranným faktorom aspoň SPF15. V lete je potom nutnosťou starostlivosť s SPF 50.

   

  Čo robiť, keď už sa pigmentová škvrna objaví?

  Chránite svoju pleť, a napriek tomu ste po prázdninách nejakú tú pigmentovú škvrnu objavili? Nevadí! Ak už sa tak stane, je dobré začať problém riešiť okamžite. Čím skôr začnete, tým je väčšia nádej na úspešnú liečbu a rýchlejšie výsledky a jesenné obdobie je pre likvidáciu a zmiernenie pigmentových škvŕn ideálne. Našťastie už dnes existujú prípravky s veľmi účinným zložením, ktoré dokážu s pigmentáciami bojovať a úspešne ich eliminovať. Dôležité je však nezabúdať na každodennú a pravidelnú starostlivosť o pleť. Ak chcete začať riešiť pigmentové škvrny, je dobré začať koncentrovanou starostlivosťou a hĺbkovým sérom. V našom prípade si môžete zvoliť aj kompletnú radu Brightening Advanced, ktorá je špeciálne navrhnutá na rozjasnenie pleti. Vďaka moderným technológiám a BrightenSMART komplexu, čo je zmes ayurvédskych rastlinných výťažkov, dokáže predchádzať vzniku pigmentácií, zjednocuje farebný tón pleti, podporuje obnovu buniek, pleť hydratuje a zjemňuje.

  Royal Jelly Revitalize sérum na pigmentové škvrny s vitamínom C využíva klinicky overené technológie pre redukciu pigmentových škvŕn a farebných nedokonalostí spôsobených slnečným žiarením, vekom a akné.Veľmi účinná kombinácia vitamínu C a materskej kašičky redukuje pigmentové škvrny a zjednocuje farebný tón pleti. 

   Pre efektívny boj s pigmentovými škvrnami nezabúdajte ani na pravidelnú regeneráciu pokožky pomocou hĺbkových pleťových masiek alebo mikrodermabrázie, ktorá dokáže zázraky. Ale ani mikrodermabrázia nie je vhodná pre všetky typy pleti, preto je vždy dobré poradiť sa priamo vo vašom kozmetickom štúdiu a zostaviť účinný program presne podľa vášho aktuálneho stavu pleti.

   

  Ako schovávať nevzhľadné pigmentové škvrny ?

   

  V posledných dňoch to vyzerá, že leto je naozaj už definitívne preč. Teplých a tropických dní sme si tento rok užili až až, takže sa vlastne ani nemôžeme hnevať. Ale zatiaľ čo sme počas leta plne holdovali slnku, popíjali letné drinky a opaľovali sa na pláži alebo pri rybníku, na jeseň je ideálny čas napraviť škody, ktoré sme v priebehu leta napáchali. Intenzívne leto a teplé počasie predstavuje totiž pre našu pleť a pokožku naozajstnú záťaž. Opálenie nám pomaly bledne a my začíname pozorovať, že je potrebné pleť naozaj regenerovať a dopriať jej poriadnu vzpruhu. Tiež ste po prázdninách objavili niekoľko nových prírastkov v podobe drobných fliačkov a pigmentových škvŕn na vašej pleti? Áno? Tak to prichádza ten pravý čas na ich riešenie. O tom, ako na to, sme si už povedali .Avšak nech vlastníte akýkoľvek druh pigmentových škvŕn, nezbavíte sa ich zo dňa na deň. Aj tá najlepšia starostlivosť a kozmetika potrebuje nejaký čas na ich likvidáciu a stále je dôležité dbať aj na dôkladnú prevenciu aj v chladnejšom počasí. Ale čo robiť počas tejto doby? Ako schovať a zakryť škvrnky, aby sme nemali nalomené sebavedomie a nebáli sa vyjsť do spoločnosti? Ideálne prvá pomoc je korekcia!

   

  Nezabúdajte na správny podklad!

  Dôležitým pomocníkom, ktorý vám pomôže pre zjednotenie nejednotného tónu pleti, je tónovacia podkladová báza pod make-up. Nielenže vašej pleti dodá zamatový vzhľad a vyrovná jemné linky a póry, ale práve vďaka jemnému tónovaniu, dokonale zjednotí prirodzený podtón vašej pleti a vytvorí tak perfektný základ pre dlhotrvajúci make-up.

  Základom v líčení, ak chcete zakryť pigmentácie, by mal byť samozrejme kvalitný a hydratačný make-up. Čím viac máme vrások, tým výhodnejší pre našu pleť bude fluidnejší a dobre roztierateľný make-up, ktorý obsahuje ochranný faktor, napr. Dlhotrvajúci make-up s SPF 20 alebo Royal Jelly Rozjasňujúci  make-up s SPF 20. Ďalším dôležitým faktorom je zvoliť správnu farbu. Rozhodne nie je naším cieľom doháňať opálenie make-upom, takže vždy vyberajte odtieň, ktorý dobre ladí s vaším dekoltom a celkovým podtónom pleti. V prípade, že chcete kryť pigmentácie, určite sa vám oplatí vyberať skôr odtiene so žltým podtónom.

  Čo robiť, keď nepomôže make-up?

  Ak ste majiteľkou už výraznejších a viacerých pigmentových fliačkov, musí na rad prísť dôkladnejšia korekcia vo forme korektora. Ako ale vybrať ten správny? Čo sa týka textúry, vyberajte radšej fluidnejšie korektory opäť so žltým podtónom, ktoré by farebne mali zodpovedať odtieňu vášho make-upu a pleti. Vyskúšajte napríklad CC krémový korektor, u ktorého rozhodne oceníte ochranný faktor SPF 20 a je k dispozícii hneď v troch farebných odtieňoch. Pokiaľ ani klasický korektor nepomôže a vy stále ešte vidíte presvitajúce škvrnky, musí prísť na rad trochu ťažší kaliber. Pre tieto prípady máme k dispozícii špeciálny Hydratačný korektor trio. Okrem korektoru na červené žilky a nažltlé plochy, je súčasťou práve žltý korektor, ktorý je ideálny na korekciu tmavých pigmentových škvŕn. V tomto prípade to vyžaduje trochu cviku a tréning , ale nikto učený z neba nespadol a vidina krásnej pleti je predsa dosť veľká motivácia. Odporúčame nanášať až na make-up a v tenkej vrstve, prstom alebo štetcom na korektor, naaplikovať na jednotlivé škvrny. Aby ste dosiahli dokonalý a jednotný tón pleti a nevytvorili si na pleti "žltú" mapu, je dôležité ešte cez korektor znovu naniesť trochu make-up, čím pleť krásne zjednotíte. Pre zjednodušenie môžete nabrať trochu žltého korektora, na chrbte ruky si ho zmiešať s trochou make-upu a až potom jemným poklepkaním naniesť na všetky nepekné fliačiky.

  Na záver nezabudnite pleť zľahka prepúdrovať transparentným púdrom . A máte vyhraté!