Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 80 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

PIGMENTOVÉ ŠKVRNY !!! AKO NA NE?

Tiež patríte so skupiny žien, pre ktoré je téma pigmentových škvŕn nekonečný boj? Snažíte sa ich všemožne zbaviť a stále nič nefunguje? Máte pocit, že nič nezaberá a už ste to dávno vzdali? Alebo ešte stále hľadáte účinnú metódu, ako nevzhľadné hyperpigmentácie vyliečiť? Či už je to tak alebo onak, verte, že v tom naozaj nie ste sama!

 

Téma pigmentových škvŕn trápi veľkú časť ženskej populácie a trúfam si povedať, že sa skupina žien riešiace tento problém, neustále rozširuje. Nie je to už len otázkou žien iba v staršom veku a po štyridsiatke, ale už aj ženy okolo 30. roku veku riešia tento problém nevzhľadných škvŕn, ktoré im robia neplechu na tvári a v dekolte. Niektoré škvrny môžu byť sotva viditeľné, ale niektoré dokážu narobiť peknú paseku a zamávať riadne s vaším sebavedomím. Snažíme sa všelijako škvŕn zbaviť alebo ich účinne a nenápadne zamaskovať, ale nie vždy sa nám to darí, ako by sme presne chceli. Čo na ne vlastne naozaj platí? Ako vznikajú a ako s nimi zatočiť, keď už sa vám nejaká tá škvrnka objaví?

 

Ako pigmentové škvrny vznikajú?

Pigmentové škvrny sú výsledkom nadmernej produkcie melanínu, kožného farbiva, ktoré určuje farbu pleti. Príčin môže byť hneď niekoľko. Okrem UV žiarenia má vplyv na vznik nevzhľadných škvŕn, tzv. melasma a chloazmy, ktoré sa najčastejšie objavujú na lícach, spánkoch, hornej pere alebo na chrbte ruky, tiež genetická predispozícia alebo hormonálnej dysbalancie. Prvé príznaky sa preto u mladších žien objavujú v období tehotenstva alebo vplyvom užívania hormonálnej antikoncepcie. Rizikovou skupinou sú aj ženy v menopauze, s ktorou úzko súvisí užívanie hormonálnej liečby. Ďalšími príčinami môže byť ale aj užívanie niektorých ďalších liekov a antibiotík, poškodenie pečene, poruchy štítnej žľazy alebo zápaly na koži. Ďalšou skupinou pigmentových škvŕn sú tzv. starecké škvrny (lentigo senilis alebo lentigo solaris), ktoré sa vyskytujú práve u žien po 40.roku a môžu byť spôsobené ako nadmerným slnečným žiarením, tak aj fyziologickým starnutím kože.

 

Prevencia na prvom mieste!

Asi to poznáte. Prevencia je jednoducho základ. A pri pigmentových škvrnách to platí dvojnásobne. Nie je nič účinnejšie ako sa maximálne chrániť, aby radšej žiadna škvrna nevznikla ako potom riešiť príčinu podcenenej starostlivosti. Na vznik pigmentových škvŕn majú vplyv ako UVB aj UVA lúče. Koža bohužiaľ reaguje už na veľmi nízku hladinu UV žiarenia. Pokožka je tak ohrozená po celý rok, pretože aj chladné svetlo môže aktivovať tvorbu melanínu. Preto ženy trpiace hyperpigmentáciou musia myslieť na ochranu pokožky počas celého roka, kedy by mali používať prípravky s ochranným faktorom aspoň SPF15. 

 

Čo robiť, keď sa už pigmentová škvrna objaví?

Chránite svoju pleť, a napriek tomu ste po prázdninách nejakú tú pigmentovú škvrnu objavili? Nevadí! Ak už sa tak stane, je dobré začať problém riešiť okamžite. Čím skôr začnete, tým je väčšia nádej na úspešnú liečbu a rýchlejšie výsledky. Našťastie už dnes existujú prípravky s veľmi účinným zložením, ktoré dokážu s pigmentáciami bojovať a úspešne ich eliminovať. Dôležité je však nezabúdať na každodennú a pravidelnú starostlivosť o pleť. Ak chcete začať riešiť pigmentové škvrny, je dobré začať koncentrovanou starostlivosťou a hĺbkovým sérom. V našom prípade si môžete zvoliť aj kompletnú radu Royal Luna Bright, kompletný rituál starostlivosti o pleť s výberom tých najlepších ingrediencií vrátane kyseliny diglukosyl-gallovej, ktorá sa ukazuje v riešení pigmentových škvŕn ako jedna z najúčinnejších ingrediencií. Obsiahnutý exkluzívny komplex materskej kašičky RJ, ovocné kyseliny alebo výťažky z červených morských rias ešte dopĺňajú veľmi účinný kokteil, ktorý odhalí krásnu a žiarivú pleť. Môžete sa tak zaradiť k 98% žien, ktoré už po 4 týždňoch používania deklarovali zosvetlenie hyperpigmentácií, zjednotenie farebného tónu pleti a dramaticky zlepšený, mladistvý vzhľad.

Pri efektívnom boji s pigmentovými škvrnami nezabúdajte ani na pravidelnú regeneráciu pokožky pomocou hĺbkových pleťových masiek alebo peelingu. Našim favoritom je Royal Revitalize vulkanická exfoliačná maska, ktorá je bohatá na ovocné kyseliny, rastlinné výťažky, vitamíny a zároveň obsahuje exkluzívny komplex materskej kašičky RJx. Výrazne odstraňuje odumreté kožné bunky, podporuje obnovu pleti, znižuje výskyt jemných liniek a vrások, zlepšuje pružnosť, textúru pleti a zjednocuje jej farebný tón.

 

Profesionálna starostlivosť v pohodlí domova

Investujte do kefky na čistenie a doprajte si doma starostlivosť ako v profesionálnom salóne. Pravidelné používanie čistiacej kefky nielenže vyčistí pokožku viac do hĺbky než len pomocou končekov prstov, ale aj odstraňuje odumreté kožné bunky a podporuje regeneráciu pleti. Vďaka tomu zlepšíte vstrebávanie všetkých prípravkov, ktoré na pleť následne nanesiete a zaistíte ich vyšší účinok pri redukcii pigmentových škvŕn. Sonický prístroj na čistenie pleti je veľmi šetrný a je určený na každodenné používanie. Navyše má vymennú hlavicu, takže si v pohodlí domova zvládnete urobiť i hĺbkovú mikrodermabráziu, čím zasa o niečo viac podporíte regeneráciu pokožky, tvorbu nových buniek a zároveň výrazne zmiernite vzhľad pigmentových škvŕn.

 

A čo tak sérum?

 

Pokiaľ chcete s pigmentovými škvrnami naozať zatočiť, stavte na séra. Tie obsahujú koncentrované ingrediencie, ktoré prenikajú hlboko do pokožky a dokážu tak zaistiť oveľa výživnejšiu starostlivosť ako obyčajný pleťový krém. Navyše si môžete vybrať presne také, ktoré svojim zložením zodpovedá vašim potrebám a doplní tak bežnú každodennú starostlivosť o pleť. Prípravky tiež vyberajte podľa aktuálneho obdobia! Keď nie je také ostré slnečné žiarenie, je najvhodnejšie obdobie, kedy na pigmentové škvrny môžete zaútočiť pomocou AHA kyselín, retinolu a ďalších intenzívnych prípravkov na obnovu buniek. Určite sa vám tiež oplatí doplniť pravidelné ošetrenie pleti o preventívne prípravky s rozjasňujúcimi zložkami, ktoré zabránia tvorbe ďalších pigmentácií. Vyskúšať môžete i Royal Revitalize sérum na pigmentové škvrny , ktoré vďaka obsahu materskej kašičky a bioaktívnych účinných látok pleť regeneruje , bráni vzniku nových pigmentácií a zjednocuje farebný tón pleti.

 

 


© 2021 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio