OČI SÚ BRÁNA DO DUŠE

  Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú brána do duše. Veľakrát totiž nemusíte ani nič vysloviť a vaše oči povedia všetko za vás. Vyspali ste sa do ružova? V poslednej  dobe sa vám vo všetkom darí? Alebo ste naopak v strese, nič vám nevychádza, náladu máte pod psa a o kvalitnom spánku počujete len z rozprávania? To všetko prezradí váš výraz tváre a predovšetkým oči. A okrem toho práve očné okolie je oblasť, kde sa vrásky a prejavy starnutia kože prejavujú ako prvé! Ale nezúfajte, všetko sa dá vyriešiť a my pre vás máme hneď pár tipov, ako zatočiť s kruhmi alebo vačkami pod očami, mimickými vráskami a ako sa  najlepšie starať o očné okolie, aby vaše oči žiarili zdravím a energiou.

   

  Od základu

  Pri starostlivosti o pleť je základným pravidlom čistenie pleti a jej dôkladné odlíčenie. Ani pri očiach to nie je inak.  A to dokonca i v prípade, že sa nelíčite! Cez deň sa vám na pleti nahromadí množstvo nečistôt, ktorých sa potrebujete zbaviť. Takže prvá zásada znie čistiť a odličovať. V tomto prípade samozrejme odličovačom očí, ktorý pleť okolo očí zbaví všetkých nečistôt, odstráni make-up a zároveň poskytne dostatočnú starostlivosť, upokojenie a osvieženie.

   

  Kruhy a vačky pod očami

  Základ je v rodine. Pozrite sa na svoju maminku alebo starú mamu. Pokiaľ i ju trápia tmavé kruhy pod očami alebo dokonca vačky, je veľmi pravdepodobné, že na tom budete rovnako. Určite to ale neznamená, že s tým nemôžete nič robiť! Správnu starostlivosť o očné okolie vyberajte podľa toho v akej kondícii je vaša pleť a taktiež podľa toho na koľko rokov vyzerá. Pokiaľ máte okolo 25 alebo 30 rokov, vyrieši váš problém Optimeyes očná kúra, ktorá vám poskytne potrebnú hydratáciu, ochranu v podobe antioxidantov a vďaka prírodným výťažkom zmierni opuchy a kruhy pod očami. V letnom období ju určite ocenia všetky vekové kategórie, pretože krásne chladí a upokojí. Kvôli väčšiemu efektu pomôže, keď kúru necháte v chladničke.

   

  Vrásky na obzore

  Pokiaľ ste sa už ocitli v štádiu, kedy je potrebné dopriať očnému okoliu nielen hydratáciu, ale aj výživu na spevnenie, hľadajte viac komplexnejšiu starostlivosť. Opäť sa vždy riaďte aktuálnym stavom pleti, vekom a problémom, ktorý chcete riešiť. Okolo štyridsiatky, kedy už vrásky pribúdajú, je pleť oveľa suchšia a ubúda kolagén. Po päťdesiatke je už treba sa zamerať na prípravky, ktoré aj spevnia očné okolie a majú liftingový efekt. Pokiaľ potrebujete riešiť vrásky, ale zároveň vás stále trápia kruhy a vačky pod očami vyskúšajte Liftingový očný krém, ktorý si s tým hravo poradí. No a ak sa vám zdá, že by si vaše oči zaslúžili poriadne vzpruženie, máme tu jeden malý zázrak. Royal Jelly revitalizačný očný krém s obsahom RoyalActive peptidu okamžite dodá energiu, rozžiari očné okolie a doprajte pleti okolo očí mladistvejší vzhľad. 

   

  Buďte ako profesionál

  Pleť okolo očí je najviac namáhaná oblasť našej tváre. Neobsahuje takmer žiadne mazové žľazy a tým pádom je samozrejme omnoho suchšia, náchylnejšia a citlivejšia na negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia. Vzhľadom na to, že očné partie majú úplne odlišnú štruktúru kože, potrebujú taktiež inú starostlivosť. Preto si vždy vyberajte prípravky, ktoré sú určené len na očné okolie. Ak túžite po naozaj profesionálnej starostlivosti, vsaďte na Očnú kúru Duo z rady Jafra PRO.

   

  Nie ste si s výberom očného krému úplne isté? Nevadí! Obráťte sa na niektoré z našich partneriek, alebo kontaktujte priamo nás. Ochotne vám poradíme a pomôžeme vybrať také prípravky, ktoré sú pre vás tie najvhodnejšie.