NEBEZPEČNÉ MODRÉ SVETLO- AKO SA ÚČINNE CHRÁNIŤ?

  S najväčšou pravdepodobnosťou tento článok čítate zo svojho mobilného telefónu. Alebo z obrazovky svojho počítača. Nie sme asi jediní, kto cez deň pripútal vaše oči k displeju a zatiaľčo zaujato čítate a skrolujete svojim mobilným zariadením, prezeráte ďalšie články alebo obrázky, neustále na vás žiari nebezpečné modré svetlo z vášho LED displeja.

   

  Prečo je modré svetlo nebezpečné

  Modré svetlo je všade okolo nás. Jeho hlavným zdrojom je slnečné žiarenie, ale vyžaruje tiež zo všetkých žiaroviek, LED osvetlenia, obrazoviek a displejov našich elektronických zariadení. Množstvo modrého svetla, ktorému sme vystavení zo svetiel a elektroniky, je len zlomkom toho, ktorému čelíme zo slnečného žiarenia. Ale s prihliadnutím v akej tesnej blízkosti sa pri týchto umelých zdrojoch nachádzame a koľko času pri nich strávime, znamená vyžarovanie umelého modrého svetla skutočné ohrozenie zdravia našej pokožky. 

  Testovanie dermatológov ukazuje, že modré svetlo preniká do hlbších vrstviev pleti, kde je sieť kolagénových a elastínových vlákien, čo je ešte hlbšie, než kam dosahuje nebezpečné UVA a UVB žiarenie. Poškodenie kožných buniek z pohľadu starnutia tak môže byť ďaleko rozsiahlejšie. Okrem oxidačného stresu môže modré svetlo spôsobovať i väčší výskyt pigmentových škvŕn a tzv. hyperpigmentáciu. Expozícia modrého svetla v noci veľmi významne narušuje cirkadiánny rytmus (24 hodinový biologický rytmus)samotných kožných buniek a môže tak výrazne narušiť i váš spánok. Bunky sa totiž chybne domnievajú, že ešte nie je noc, a nespustia tak prirodzené opravné procesy v pokožke, čo môže viesť k predčasnému starnutiu a tiež k výskytu tmavých kruhov pod očami.

  Niektoré zariadenia ponúkajú filter modrého svetla, ktorý uprednostňuje  žlté svetlo a znižuje emisie modrého svetla z vášho zariadenia. I keď je takýto filter prospešný, rôzne zdroje modrého svetla, ktorým sme vystavení v každodennom živote, si žiadajú skutočne dostatočnú ochranu. Najnovšie výskumy ako prevenciu teda doporučujú každodenné používanie prípravkov s ochrannými filtrami proti slnečnému žiareniu v kombinácii so silnými antioxidantmi.

   

  Vaša pleť sa vám poďakuje

  Vyzbrojení týmito znalosťami, už viete, prečo pokožku chrániť. A teraz vám prezradíme ako. Jafra má totiž riešenie! Zoznámte sa s inteligentnou a ochrannou starostlivosťou o pleť novej generácie! Rada Royal Boost ponúka ucelený systém starostlivosti o pleť, ktorého súčasťou sú i dva ochranné prípravky s SPF 30, ktoré obsahujú ingrediencie chrániace pleť pred škodlivými účinkami modrého svetla. Na citlivú a suchú pleť je to Play It Safe ochranný krém SPF 30 a na zmiešanú a mastnejšiu pleť si môžete vybrať Cover Me ochranný krém SPF 30. Oba prípravky sú obohatené o silné antioxidanty a superfoods ( matcha a zázvor), ale taktiež ďalší komplex účinných ingrediencií, ktoré chránia pleť pred nebezpečnými účinkami škodlivého modrého svetla. Keď k tomu pridáme exkluzívny komplex materskej kašičky vo forme RJx, máte ďalší benefit naviac, ktorý pomôže pleti vyzerať dlhšie mladšie a žiarivejšie. Vďaka tejto inteligentnej receptúre bude vaša pokožka neustále žiariť a vaše sebavedomie bude "BOOSTed".