Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 80 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

MATERSKÁ KAŠIČKA: EŠTE LEPŠIA A ÚČINNEJŠIA

O sile materskej kašičky a jej pôsobeniu v kozmetických prípravkoch ste od nás už niekoľkorát počuli. Tento skutočný prírodný zázrak stvorený včelami bol využívaný už od pradávna. Už starí Egypťania a Rimania ju hojne využívali nielen v liečiteľstve, ale i v kozmetike. Bola tiež jednou z najobľúbenejších kozmetických ingrediencií krásnej kráľovnej Kleopatry. Vtedajšie staroveké národy ale nemali veľmi veľa poznatkov o jej presných účinkoch a podrobnejšiemu skúmaniu bola podrobená až v neskoršej dobe.

 

V 18. storočí ju jeden francúzsky prírodovedec označil ako “super výživu” a koncentrovanú plnohodnotnú potravinu. Obdobie najväčšej slávy sa jej dostalo v 60. rokoch minulého storočia, kedy B. De Belvefer získal v roku 1953 patent na výrobu preparátu z materskej kašičky, čím sa stal známy po celom svete. A materská kašička sa postupne začala tešiť velkej obľube nielen na verejnosti, ale i u lekárov. I zakladatelia Jafra Cosmetics Jan a Frank Day študovali tajomstvo krásy starovekých Egypťaniek a účinky onej zázračnej ingrediencie. A tak sa v roku 1957 zrodil legendárny produkt s obsahom materskej kašičky Royal Jelly hydratačný balzam, ktorý sa teší obľube dodnes.

 

Prečo je materská kašička taká účinná?

 

Krémová, na živiny bohatá látka objavená vo včelých plástoch, je zázračná potravina pre včeliu kráľovnú, ktorej umožňuje žiť 40 krát dlhšie ako včele robotnice. Je plnohodnotným zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálnych látok, tukov, nukleotidov, cukrov a ďalších zložiek nevyhnutných pre život ako sú vitamíny A, B-komplex, C,D a E.  Mimoriadne prospešná je práve vďaka komplexnosti vitamínov, ktorými sú i thiamin (B1), riboflavin (B2), pyridoxin (B6), B12, niacin, biotin, kyselina listová a inositol. Obsahuje tiež celé spektrum minerálnych látok a stopových prvkov ( sodíka, draslíka, horčíka, železa, zinku a medi) a všetkých aminokyselín nevyhnutných pre život. Okrem toho je bohatá na nukleové kyseliny RNA a DNA. Všetky zložky materskej kašičky sú vo vyváženom pomere, ktorý sa vyvinul počas 100 až 120 miliónov rokov (teda od doby potvrdeného výskytu včiel na našej planéte).

 

Dokáže zastaviť čas. A nielen to!

 

Aplikácia materskej kašičky na pokožku v mnoho štúdiách dokázala protizápalový účinok. Je súčasťou rady dermatologických preparátov používaných na osvieženie, regeneráciu a omladenie pokožky. Býva i súčasťou mastičiek na ošetrenie popálenin a iných rán. MUDr. J. Stoklasa popísal výsledky niekoľkých štúdií, pri ktorých bolo zistené, že preparáty s obsahom materskej kašičky odstraňujú vrásky, omladzujú kožu a podporujú regeneráciu pokožky". Ďalší autori chvália účinok lokálne aplikovanej materskej kašičky v kozmetológii. Jej biologicky stimulujúci vplyv sa prejavuje predovšetkým v lepšom prekrvení, napätí a v celkovom vzhľade kože. V štúdiách boli popísané i jej výrazné účinky na poškodenie kože spôsobené jej fyziologickým starnutím. Zistilo sa, že po 5 týždňoch aplikácie sa u ošetrovaných žien vyrovnali jemné vrásky na čele a že rovnako ustúpili asi u jednej tretine z nich vejárovité vrásky v očnom okolí. Ďalšími zaznamenanými výsledkami materskej kašičky bolo výrazné urýchlenie hojenia menších jazvičiek alebo spálenin zo slnka.

 

Ešte lepšia a účinnejšia

 

Môže byť už tak dokonalá a extrémne účinná materská kašička ešte účinnejšia? Môže! Nedávno totiž vedci v Jafra Cosmetics prišli s ďalším prielomom v oblasti starostlivosti o pleť. Po desiatich rokoch výskumu zameraného na ďalšie zlepšenie tohto elixíru mladosti sa zrodill nový objav, ktorého výsledkom je exkluzívna technológia vo forme komplexu RJx, ktorý kombinuje tri rôzne typy materskej kašičky a zvyšuje tak jej prirodzenú silu. 

Prvý typ je materská kašička v štandardnej tekutej forme. Presne taká, aká je produkovaná včelami. Táto forma pôsobí len v horných vrstvách pokožky, pretože je zložená z 50 až 70% vody, ktorá jej bráni preniknúť hlbšie do pokožky.

Druhý typ je materská kašička v podobe prášku, ktorý sa získava šokovým zmrazením tekutej formy materskej kašičky. Vďaka tomu sa molekuly stanú oveľa menšie a môžu pôsobiť v stredných vrstách pokožky.

Posledný, tretí typ je Tetrapeptid- 45 alebo biotechnologická forma materskej kašičky, rovnako známa ako RoyalActive Peptid. Tento peptid je nesmierne účinný, pretože má veľmi malú molekulárnu štruktúru, takže dokáže preniknúť i do najhlbších vrstviev pokožky a dodať potrebné látky a živiny pre dlhšiu životnosť a regeneráciu buniek.

Prostredníctvom technológie Royal Jelly RJx teda dokážeme materskou kašičkou zásobiť všetky vrstvy pokožky.  Materská kašička tak dokáže výrazným spôsobom stimulovať regeneráciu buniek, podporiť ich obnovu a predĺžiť ich životnosť. Výsledkom je výrazné spomalenie procesu starnutia, zvýšenie odolnosti, pevnosti a pružnosti pleti a jej celkové viditeľné omladenie.

 

Chcete vyskúšať silu materskej kašičky vo forme exkluzívneho komplexu RJna vlastnej koži? Túto jedinečnú ingredienciu nájdete v radách Royal Revitalize, Royal Luna Bright alebo Royal Boost, ale i v najnovšej kozmetickej línii zameranej na spevnenie pleti Royal Defy . A ešte sme neskončili!  Nájdete ju i v celej rade dekoratívnej kozmetiky Royal Color. Vďaka dokonalým a trendovým farbám vytvoríte nielen nespočetné množstvo rôznych vzhľadov, ale zároveň pleť hydratujete, omladzujete a vyživujete. A to ocení každá žena, i jej pleť.


© 2022 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio