Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

ČO JE PLEŤOVÁ ESENCIA A PREČO JU VAŠA PLEŤ POTREBUJE

 

Ak na celom svete existuje niekto, od koho by sme sa mali učiť o správnej starostlivosti o pleť, tak sú to Kórejky. Ich dokonalú pleť s neviditeľnými pórmi, ktorá je krásne rozjasnená, hydratovaná a takmer bez vrások, obdivuje mnoho žien po celom svete. Pokiaľ ale máte pocit, že tieto ženy majú šťastie a dobré gény, musíme vás sklamať. Zázrak sa v tomto prípade nekoná a jediný rozdiel je v tom, že Kórejky jednoducho vedia, ako sa o svoju pleť starať. Starostlivosť o pleť pre ne nie je nudná povinnosť, ale životný štýl. Ich spôsob starostlivosti o pleť je predovšetkým o prevencii. Namiesto toho, aby začali riešiť vrásky, pigmentové škvrny alebo i akné až vo chvíli, kedy sa objaví, alebo sa snažili skrývať nedokonalosti make-upom, sú naučené sa o svoju pleť starať poctivo a pravidelne od útleho veku. Vedia totiž, že je to ten najlepší spôsob, ako všetkým neduhom na pleti predchádzať. A vypláca sa im to. Ich pleť je tak krásna, zdravá a žiarivá.

 

Okrem správneho a dôkladného odlíčenia, ktoré je samozrejme alfou a omegou celej kozmetickej rutiny, je ďalším krokom, na ktorý Kórejky veľmi dbajú, práve hydratácia. Dobre hydratovaná pleť vyzerá plnšia, žiarivejšia, vrásky sú menej viditeľné a pleť tiež omnoho lepšie absorbuje účinné zložky z ďalších produktov. Správna hydratácia je skratka pre bezchybnú pleť zásadná. Preto majú Kórejky v celom rituáli starostlivosti o pleť jeden krok, na ktorý nedajú dopustiť. A tým je esencia.

 

Ako pleťová esencia funguje?

Pleťová esencia je vlastne taká kombinácia pleťového tonika a séra. Je o niečo málo hustejšia než tonikum a naopak o niečo tekutejšia ako sérum. Obsahuje rôzne hydratačné výživné ingrediencie, ktoré majú pokožku predovšetkým hydratovať a dodať potrebnú výživu. Je to vlastne taký multifunkčný produkt, ktorý pleť rozžiari, reguluje mastnotu a má anti-ageing efekt. Esencia vytvára vrstvu hydratácie a pripravuje pleť na ďalšie kroky v starostlivosti o pleť, aby sa účinné látky mohli ešte lepšie vstrebávať.

 

Pre koho je pleťová esencia vhodná?

Toto je vlastne celkom jednoduchá otázka. Hydratáciu potrebuje úplne každá pleť. Dehydratovaná môže byť ako pleť suchá, tak i mastná. A vo všetkých prípadoch to znamená, že akonáhle pleť trpí nedostatkom hydratácie, môže sa narušiť vrchná hydrolipidová vrstva a pleť je tak náchylnejšia, citlivejšia, alebo sa začne viac mastiť. Preto nie je vhodné tento krok podceňovať. Takže akákoľvek vrstva hydratácie je vždy bonus.

 

Ako pleťovú esenciu použiť?

Teraz už viete, že esencia môže celkom zásadne zlepšiť kondíciu vašej pleti. Takže jediné, čo potrebujete, je ju zaradiť do pravidelnej rutiny. Skvele vám k tomu poslúži naša horúca novinka v podobe Revitalizačnej  tonizačnej esencie, ktorá spája účinok tonika a esencie do jedného produktu. Obsahuje hneď  niekoľko účinných ingrediencií, ako je materská kašička, kyselina hyalurónová, výťažok z kvasníc, aloe vera a ružová voda. Pleti poskytuje rýchlo sa vstrebávajúcu hydratáciu a ihneď tak pleť zjemňuje. Jemné exfoliačné zložky vyhladzujú povrch pleti a zjemňujú vzhľad pórov, súčasne esencia odstraňuje posledné zvyšky líčidiel a nečistôt a pleť je tak dokonale pripravená na ďalší krok rituálu každodennej starostlivosti. Postupom času navracia pleti jej žiarivosť a lesk, významne zlepšuje hydratáciu a prepožičiava pleti mladistvejší vzhľad.

 

Pleťová esencia jednoducho povzdvihne celý váš systém starostlivosti o pleť na úplne nový level.

 


© 2023 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio