AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ OPAĽOVACÍ KRÉM?

  Máte radi krásne opálenú pokožku a nemôžete sa každý rok dočkať až začnete chytať bronz? Alebo sa naopak snažíte slnečnému žiareniu čo najviac vyhnúť? Či už patríte do akejkoľvek kategórie, v lete sa slnečnému žiareniu skratka nevyhnete. Ako sa ale nespáliť, zabrániť vzniku nepekných pigmentových škvŕn a zaistiť, aby vaša pokožka zostala zdravá a opálenie vydržalo čo najdlhšie? Recept je jasný! Vybrať si tie správne prípravky a naozaj ich poctivo používať. Vaša pokožka sa vám za to určite poďakuje.

  Priateľ alebo nepriateľ?

  Slnečné žiarenie je pre vás životne dôležité. Je zdrojom všetkej energie a pre ľudské telo je taktiež zdrojom vitamínu D. Ale okrem všetkých pozitívnych vplyvov sa môže pre našu pokožku stať veľkým nepriateľom. Nadmerné slnenie a vysoké dávky UV žiarenia majú na náš organizmus veľmi negatívny vplyv a môžu spôsobiť rôzne poškodenia, mnohokrát i nevratné. Koža omnoho rýchlejšie stárne, vznikajú vrásky, oslabuje sa imunitný systém a v krajnom prípade môže dôjsť k rozvoju melanómu a rakoviny kože.  Preto je pre našu pokožku dôležité jej poskytnúť maximálnu ochranu pre zachovanie jej zdravia! Pamätajte si, že tu rozhodne platí heslo, že prevencia predovšetkým.

  Mýtus alebo pravda

  Máte pocit, že keď sa nanatriete alebo použijete prípravky s minimálnym ochranným faktorom, docielite rýchlejšie a väčšie opálenie? Omyl! Pokiaľ pokožku nebudete dostatočne chrániť, spáli sa a rýchlo sa ošúpe. To nakoniec všetci dobre poznáme. Pokiaľ ale siahnete po kvalitnom vodeodolnom prípravku s dostatočne vysokým ochranným faktorom obohateným o ďalšie výživné látky, vaše opálenie bude pozvoľné a oveľa trvanlivejšie. Nie je to snáď lepšia varianta? Práve preto všetky prípravky JAFRA SUN kombinujú niekoľko účinných ochranných filtrov proti UVA a UVB žiareniu a tým zaisťujú širokospektrálnu ochranu kože. Exkluzívny komplex ayurvédskych rastlinných výťažkov zo sladkého drievka, moringy, vetiveru a zimnej čerešne, poskytujú silnú antioxidačnú  ochranu pred voľnými radikálmi, ukľudňujú pokožku, dodávajú jej chladivý pocit, pomáhajú eliminovať vznik pigmentových škvŕn a udržujú tak zdravú pokožku.

  Ako sa vyznať v číslach?

  V posledných rokoch sa doporučuje používať prípravky s vyšším SPF, pretože žiarenie je omnoho intenzívnejšie. Vždy závisí od dennej doby, ročnom období, nadmorskej výške, kde sa práve nachádzate. Pri výbere prípravkov hraje dôležitú úlohu tiež váš fototyp. Čím viac pigmentu mú koža, tým lepšiu má prirodzenú ochranu pred škodlivým slnečným žiarením. Ochranný faktor alebo SPF určuje maximálnu dĺžku pobytu na slnku bez rizika, že dôjde k jej poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. Všeobecne sa predpokladá, že človek môže bez ochrany byť na slnku maximálne 15 minút bez toho, aby pokožka neočervenela. Pri veľmi citivých typoch len 10 minút. A číslo ochranného faktora udáva, o koľko dlhšie po natretí môžete pokožku vystaviť slnečnému žiareniu. Je to jednoduchá matematika, stačí vynásobiť pätnásť minút číslom SPF a hneď viete, ako dlho môžete zostať na slnku. Teraz už len stačí to správne dodržiavať!  Pri pobyte pri mori, na pláži alebo pri dlhodobom pobyte na slnku vyberajte vždy vyšší stupeň SPF, najlepšie Opaľovací sprej na tvár a telo SPF 30 alebo Opaľovací krém na telo SPF 50. Pri bežnom režime a krátkodobom pobyte na slnku by vaša ochrana mala byť minimálne s SPF 15 až 20.

  Pleť versus telo

  Myslite na to, že pokožka tváre a tela má rôzne potreby. Vrchná vrstva pleti tváre má menšie bunky ako pokožka inde na tele, čo znamená menšiu ochrannú bariéru. Obsahuje taktiež viac pórov, je slabšia, vzhľadom k väčšiemu počtu mazových žliaz produkuje viac lipidov a každodenne je oveľa viac vystavovaná negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Preto je ju treba chrániť pred slnkom oveľa viac a pomocou produktov, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre jej potreby. Ak ste majiteľkou suchšej pleti, tým správnym bude Opaľovací krém na tvár SPF 50+. Ak vás naopak trápi mastnejšia pleť a túžite skôr po odľahčenej textúre, môžeme vrelo doporučiť Nemastný opaľovací krém na tvár SPF 50, ktorý si určite zamilujú aj muži. Ak ste už vo veku, kedy vás trápi nejaká tá vráska alebo pigmentová škvrna, potrebujete dlhodobú ochranu a nechce sa vám vyberať medzi krémom proti starnutiu a ochrane proti slnku, máme pre vás riešenie 2v1. Royal Revitalize ochranný fluid SPF 50 je ošetrujúci nemastný fluid obohatený o exkluzívnu Royal Jelly RJX, vitamín C a ďalšie rastlinné výťažky, ktoré pomáhajú obnoviť a regenerovať pleť, pôsobí proti jej predčasnému starnutiu a zároveň ju preukázateľne chráni pred poškodením slnečným žiarením, životným prostredím a voľnými radikálmi.

  Dodržiavajte pravidlá

  Ochranný prípravok nanášajte vždy minimálne 20 minút pred pobytom na slnku. Aplikujte ho vždy v dostatočnom množstve! Odporúčame 2mg/cm2, dospelý človek tak na jedno natretie spotrebuje 40 až 50g krému. Myslite tiež na to, že ochranné faktory sa nesčítajú! 

  Ak teda bežne používate denný krém s SPF 15 a potom si nanesiete make-up SPF 20, ochranný faktor, ktorý chráni vašu pleť je maximálne 20. Preto je treba v letných mesiacoch na denný krém ešte použiť opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom alebo vybrať taký prípravok na deň, ktorý vám poskytne potrebnú hydratáciu a výživu a zároveň i vysokú ochranu proti slnku. V tomto prípade vám veľmi dobre poslúžia denné multifunkčné prípravky ako je Play It Safe ochranný krém SPF 30, ktorý je vhodný na normálnu až suchú pleť, alebo Cover Me ochranný krém SPF 30, ktorý ocení predovšetkým pleť mastnejšia. Pokiaľ ste si na vašej pleti objavili nejakú tú pigmentovú škvrnu, veľkým pomocníkom pre vás bude Rozjasňujúci ochranný krém SPF 30 z rady Luna Bright, ktorá sa špeciálne zameriava nielen na prevenciu vzniku pigmentácií, ale i na zmiernenie už tých vzniknutých. Ste majiteľkou už zrelšej pleti a potrebujete maximálne ošetrenie i ochranu? Tak je pre vás ideálny už zmieňovaný  Royal Revitalize ochranný fluid SPF 50 , ktorým poskytnete pleti či vysokú ochranu, ale i ošetrenie proti starnutiu.