Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 40 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ OPAĽOVACÍ KRÉM?

Máte radi krásne opálenú pokožku a nemôžete sa každý rok dočkať až začnete chytať bronz? Alebo sa naopak snažíte slnečnému žiareniu čo najviac vyhnúť? Či už patríte do akejkoľvek kategórie, v lete sa slnečnému žiareniu skratka nevyhnete. Ako sa ale nespáliť, zabrániť vzniku nepekných pigmentových škvŕn a zaistiť, aby vaša pokožka zostala zdravá a opálenie vydržalo čo najdlhšie? Recept je jasný! Vybrať si tie správne prípravky a naozaj ich poctivo používať. Vaša pokožka sa vám za to určite poďakuje.

Priateľ alebo nepriateľ?

Slnečné žiarenie je pre vás životne dôležité. Je zdrojom všetkej energie a pre ľudské telo je taktiež zdrojom vitamínu D. Ale okrem všetkých pozitívnych vplyvov sa môže pre našu pokožku stať veľkým nepriateľom. Nadmerné slnenie a vysoké dávky UV žiarenia majú na náš organizmus veľmi negatívny vplyv a môžu spôsobiť rôzne poškodenia, mnohokrát i nevratné. Koža omnoho rýchlejšie stárne, vznikajú vrásky, oslabuje sa imunitný systém a v krajnom prípade môže dôjsť k rozvoju melanómu a rakoviny kože.  Preto je pre našu pokožku dôležité jej poskytnúť maximálnu ochranu pre zachovanie jej zdravia! Pamätajte si, že tu rozhodne platí heslo, že prevencia predovšetkým.

Mýtus alebo pravda

Máte pocit, že keď sa nenatriete alebo použijete prípravky s minimálnym ochranným faktorom, docielite rýchlejšie a väčšie opálenie? Omyl! Pokiaľ pokožku nebudete dostatočne chrániť, spáli sa a rýchlo sa ošúpe. To nakoniec všetci dobre poznáme. Pokiaľ ale siahnete po kvalitnom vodeodolnom prípravku s dostatočne vysokým ochranným faktorom obohateným o ďalšie výživné látky, vaše opálenie bude pozvoľné a oveľa trvanlivejšie. A nie je práve toto lepšia varianta? Práve preto všetky prípravky novej generácie kozmetiky na opaľovanie JAFRA SUN kombinujú niekoľko účinných ochranných filtrov proti UV žiareniu, infračervenému žiareniu a viditeľnému svetlu a tým zaisťujú širokospektrálnu ochranu kože. Ich ľahká, vodeodolná textúra a nemastná receptúra bez obsahu oxybenzónov, oktinoxátov, ftalátov a parabénov ich predurčuje ku každodennému použitiu pre všetky vekové kategórie od 6 mesiacov až po vek dospelosti. Zloženie obohatené o vitamíny a rastlinné výťažky je šetrné k morským koralom a poskytuje aktívnu antioxidačnú ochranu, bráni vzniku pigmentových škvŕn, eliminuje nežiadúce farebné zmeny a chráni pokožku pred predčasným starnutím.

Ako sa vyznať v číslach?

V posledných rokoch sa odporúča používať prípravky s čo najvyšším SPF, pretože žiarenie je omnoho intenzívnejšie. Vždy závisí od dennej doby, ročnom období, nadmorskej výške, kde sa práve nachádzate. Pri výbere prípravkov hraje dôležitú úlohu tiež váš fototyp. Čím viac pigmentu mú koža, tým lepšiu má prirodzenú ochranu pred škodlivým slnečným žiarením. Ochranný faktor alebo SPF určuje maximálnu dĺžku pobytu na slnku bez rizika, než dôjde k jej poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. Všeobecne sa predpokladá, že človek môže bez ochrany byť na slnku maximálne 15 minút bez toho, aby pokožka nesčervenela. Pri veľmi citivých typoch je to dokonca  len 10 minút. A číslo ochranného faktora udáva, o koľko dlhšie po natretí môžete pokožku vystaviť slnečnému žiareniu. Je to jednoduchá matematika, stačí vynásobiť pätnásť minút číslom SPF a hneď viete, ako dlho môžte zostať na slnku. Teraz už len stačí to správne dodržiavať! Preto pokiaľ chcete naozaj maximálne chrániť svoju pokožku i svoje zdravie, mali by ste si vybrať prípravky s SPF 50, ktoré vám poskytnú tú najlepšiu ochranu. Vyskúšať môžete napríklad Opaľovací  krém na telo SPF 50+ alebo Opaľovací sprej na telo SPF 50.

Pleť versus telo

Myslite na to, že pokožka tváre a tela má rôzne potreby. Vrchná vrstva pleti tváre má menšie bunky ako pokožka inde na tele, čo znamená menšiu ochrannú bariéru. Obsahuje taktiež viac pórov, je slabšia, vzhľadom k väčšiemu počtu mazových žliaz produkuje viac lipidov a každodenne je oveľa viac vystavovaná negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Preto je ju treba chrániť pred slnkom oveľa viac a pomocou produktov, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre jej potreby. Ideálnou voľbou je v tomto prípade Opaľovací krém na tvár SPF 50+. Pokiaľ chcete pleti spolu s ochranou dodať i farbu, siahnite po Tónovacom opaľovacom kréme na tvár SPF 50+, ktorý je obohatený o špeciálnu technológiu Color- Match. Vďaka tejto vymoženosti sa hneď po aplikácii uvoľňujú zapúzdrené mikropigmenty, ktoré sa farebne prispôsobia vášmu tónu pleti, kryjú nedokonalosti a prepožičiavajú pleti svieži a prirodzený vzhľad.

Ak ste už vo veku, kedy vás trápi nejaká tá vráska alebo pigmentová škvrna, potrebujete dlhodobú ochranu a nechce sa vám vyberať medzi krémom proti starnutiu a ochrane proti slnku, máme pre vás riešenie 2v1. Ochranný fluid SPF 50 je ošetrujúci nemastný fluid obohatený o exkluzívny Royal Jelly RJ, vitamín C a ďalšie rastlinné výťažky, ktoré pomáhajú obnoviť a regenerovať pleť, pôsobí proti jej predčasnému starnutiu a zároveň ju preukázateľne chráni pred poškodením slnečným žiarením, životným prostredím a voľnými radikálmi.

Dodržiavajte pravidlá

Ochranný prípravok nanášajte vždy minimálne 15  minút pred pobytom na slnku. Aplikujte ho vždy v dostatočnom množstve! Odporúčame 2mg/cm2, dospelý človek tak na jedno natretie spotrebuje 40 až 50g krému. Myslite tiež na to, že ochranné faktory sa nesčítajú! 

Ak teda bežne používate denný krém s SPF 15 a potom si nanesiete make-up SPF 20, ochranný faktor, ktorý chráni vašu pleť je maximálne 20. Preto je treba v letných mesiacoch na denný krém ešte použiť opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom alebo vybrať taký prípravok na deň, ktorý vám poskytne potrebnú hydratáciu a výživu a zároveň i vysokú ochranu proti slnku. V tomto prípade vám veľmi dobre poslúžia denné multifunkčné prípravky ako je Play It Safe ochranný krém SPF 30, ktorý je vhodný na normálnu až suchú pleť, alebo Cover Me ochranný krém SPF 30, ktorý ocení predovšetkým pleť mastnejšia. Pokiaľ ste si na vašej pleti objavili nejakú tú pigmentovú škvrnu, veľkým pomocníkom pre vás bude Rozjasňujúci ochranný krém SPF 30 z rady Luna Bright, ktorá sa špeciálne zameriava nielen na prevenciu vzniku pigmentácií, ale i na zmiernenie už tých vzniknutých. Ak ste majiteľkou už zrelšej pleti a potrebujete maximálne ošetrenie i ochranu, tak je pre vás ideálny buď už zmieňovaný  Royal Revitalize ochranný fluid SPF 50 , alebo Multifunkčný Anti-Ageing ochranný krém SPF 50, pomocou nich vyriešite či už vysokú ochranu, ale tiež starostlivosť proti starnutiu.

  

 

 


© 2021 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio