Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SA STARAŤ O PLEŤ V ZIME?

Potreby pleti sa v priebehu roku rôzne menia. Preto je dôležité týmto potrebám prispôsobovať i pravidelnú starostlivosť o pleť a vždy zvoliť také prípravky, ktoré sú ideálne na aktuálny stav, v ktorom sa vaša pleť nachádza. Zima je veľmi špecifické obdobie, kedy je pleť zaťažená oveľa viac ako v iných mesiacoch. Pokožka je vystavená chladnému počasiu, studenému vetru, zhoršeným poveternostným podmienkam a veľkým zmenám teplôt pri prechode z vykúreného prostredia do chladného počasia. To všetko znamená pre pleť nadmernú záťaž, narušuje to jej štruktúru, oslabuje jej obranyschopnosť, dochádza k dehydratácii a v horšom prípade i k citlivosti pokožky.Prezradíme vám, aké chyby robia ženy najčastejšie, čoho sa vyvarovať a ako vybrať správnu starostlivosť.

 

HYDRATOVAŤ ALEBO NEHYDRATOVAŤ?

 

Jeden z najväčších omylov, ktorého sa v zime často dopúšťame je, že nepoužívame hydratačné krémy.  V žiadnom prípade nie je pravda, že hydratačný krémvám na pleti môže zamrznúť alebo spôsobiť popraskanie pokožky a jej poškodenie. Naopak. Hydratácia je v zime asi ešte dôležitejšia ako kedykoľvek inokedy. Určite však vašej pleti viac prospejete, keď zvolíte krém, ktorý je výživnejší s vyšším obsahom lipidov, ceramidov, vitamínov a esenciálnych mastných kyselín. Posilníte tým tak obranyschopnosť vašej pleti, obnovíte vrchný lipidový film a ochránite pleť pred nepriaznivými vplyvmi. Ani mastnejšie a zmiešané typy pleti by nemali hydratáciu podceňovať. Dehydratovaná pleť sa naopak môže oveľa viac mastiť a môže byť náchylnejšia k ďalším poškodeniam. Pri týchto typoch je tak skôr vhodnejšie používanie ľahších a fluidnejších textúr, ktoré však dodajú potrebnú starostlivosť a výživu. Vyberajte i krémy s obsahom antioxidantov a vitamínov E a A, budú pre vašu pleť príjemným bonusom a ochránia ju pred smogom a nepriaznivým ovzduším.

 

Naše tipy:

NIO Revitalizačný pleťový krém s kolagénom

NIO Ochranný krém pre citlivú pleť

NIO Ochranný krém pre zmiešanú/mastnú pleť

 

DOPLŇTE VÝŽIVU!

 

Samotný krém nestačí! Základom starostlivosti je samozrejme správne čistenie pleti. Akákoľvek starostlivosť je vám nanič, keď neodstránite všetky nečistoty pleti! Inak vám ani ten najlepší krém neurobí žiadnu službu, pretože účinné zložky nemajú šancu sa správne vstrebať a urobiť svoju prácu. Pre dodatočnú výživu a hydratáciu je tiež dôležité aspoň dvakrát týždenne dopriať pleti výživnú a hydratačnú masku, ktorá odstráni odumreté bunky a doplní potrebnú výživu a hydratáciu a podporí regeneráciu buniek. Pri zrelej pleti odporúčame pod bežné krémy doplniť sérum, ktoré preniká hlbšie do pokožky a zaistí výživu v hlbších vrstvách, kam sa bežné krémy nedostanú.

 

Naše tipy:

Komplexný čistiaci prípravok so zlatom

NIO Aktívne sérum s kolagénom

NIO Anti-ageing pleťová maska

Aktívne spevňujúce sérum

Ultra-hydratačná pleťová maska

 

 

 

NEZABÚDAJTE NA OCHRANU PRED SLNKOM

 

V zime často zabúdame alebo podceňujeme ochranu pred slnkom. Zimné slnko však dokáže byť rovnako ostré ako letné, zvlášť keď ste na horách alebo sa pohybujete v zasneženej krajine, kde sa slnko odráža od snehu. Vyberajte preto krémy s ochranným faktorom (minimálne SPF15). Pokiaľ vyrážate do hôr a do vyšších nadmorských výšok, a i keď idete trebárs  len na jeden deň, pribaľte si so sebou klasický opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom. Predídete tak nevzhľadným pigmentovým škvrnám, predčasnému starnutiu a ďalšiemu poškodeniu pokožky.

 

Naše tipy:

Rozjasňujúci ochranný krém SPF 30

Revitalizačný denný krém so zlatom SPF 15

 

 

A ČO VAŠE RUKY?

 

Hádam najviac trpia v zime naše ruky. Teraz ešte o niečo viac vďaka ich neustálemu dezinfikovaniu. Ruky neobsahujú mazové žľazy, preto je dôležité pokožku rúk pravidelne regenerovať a obnovovať vrchný lipidový film. Pokiaľ trpíte na veľmi suchú pokožku rúk, odporúčame na noc urobiť zábal a spať v bavlnených rukaviciach, aby sa účinné zložky z krému vstrebali čo najviac do kože. Hydratáciu a vláčnu pokožku môžete podporiť i pravidelným peelingom. Ideálne pri chladnom období sú krémy s obsahom vitamínom A a E, s bambuckým maslom a upokojujúcimi rastlinnými výťažkami, ako je napr. harmanček.

 

Naše tipy:

Krém na ruky s niacinamidom a vitamínom E SPF 15

Precious protein výživný krém na ruky

Hydratačný krém na ruky s kokosom a limetkou

 

MYSLITE NA VAŠE PERY!

 

I starostlivosť o pery by mala byť v zime dôkladnejšia a nemali by sme ju určite zanedbávať. Koža na perách je totiž veľmi tenká, neobsahuje žiadne mazové žľazy a v zimnom období tak veľmi trpí. Dochádza tak k častému praskaniu, ktoré pri nedostatočnej výžive a regenerácii môže spôsobiť nezvratné poškodenie vo forme vrások. Majte so sebou vždy po ruke a v kabelke výživný balzam na pery a niekoľkokrát denne pery natierajte. V zime sa vám určite oplatia výživné rúže alebo lesky na pery.

 

Naše tipy:

Royal Jelly extra zjemňujúci balzam

Royal Jelly ošetrujúci balzam na pery

Royal luxusný lesk na pery


© 2023 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio