Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 80 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

AKO SA STARAŤ O PLEŤ PO LETE?

Slnečné lúče, čas strávený na pláži a nespočetné množstvo zážitkov z letných prázdnin dokáže dobiť baterky na veľmi dlhú dobu. Ale možno i po tom všetkom máte pocit, že pri pohľade do zrkladla rozpráva vaša pleť úplne odlišný príbeh. Letné opálenie už zmizlo a pleť vyzerá zasa viac unavená a zašednutá. Slnko, voda, chlór alebo vietor, to všetko môžu byť dôvody, prečo je vaša pleť teraz drsnejšia, citlivejšia a volá po poriadnej dávke regenerácie a hydratácie. Okrem toho UV lúče zvyšujú tvorbu voľných radikálov a ničia kolagén, ktorý je tak dôležitý na zachovanie pevnosti našej pleti. A o pigmentových škvrnách ani nehovoríme. Koľko nových ste na vašej tvári napočítali?

 

Nechajte pleť znovu zažiariť

O dôkladnom a pravidelnom čistení pleti tu od nás počujete dosť často. Ani tentokrát to nebude inak. Možno by ale stálo za zmienku, že sa práve v tomto období oplatí maximálne počúvať svoju pleť a vyhovieť jej potrebám. Ak sa vám zdá pleť suchšia alebo citlivejšia než obvykle, nebojte sa  zmeny a siahnite po šetrnej a výživnej emulzii, ktorá pomôže pleť zregenerovať. Ďalším krokom, ktorý sa vám určite oplatí, je intenzívny peeling, ktorý zbaví pleť odumretých kožných buniek, stimuluje prekrvenie pokožky a tým pomáha  regenerácii a lepšiemu vstrebávaniu účinných látok obsiahnutých v kozmetických prípravkoch. Pokiaľ siahnete po peelingu, ktorý naviacdoplní potrebnú hydratáciu a výživu ako je trebárs Royal Revitalize exfoliačná maska, zabijete dve muchy jednou ranou. A či je niekedy naozaj vhodný čas na výživné a hydratačné sérum,tak je to práve teraz. Práve séra vďaka koncentrovanejšiemu zloženiu dokážu pokožku omladiť, posilniť a dopriať jej skutočnú výživu.

 

Hydratovať a zasa hydratovať

I keď sa to počas letných mesiacov a horúceho počasia nemusí na prvý pohľad zdať, pokožka neustále stráca vlhkosť. Ak máte pocit, že suchosť pleti potom vyrieši jeden hutný a mastný krém, opak je ale pravdou. Krémy pôsobia  vždy viacmenej  povrchovo. Vytvárajú ochrannú bariéru a pomáhajú udržať hydratáciu vo vrchnej vrstve pleti, ale do hlbšej časti určite nepreniknú. To je ďalší pádny dôvod, prečo vsadiť na už zmieňované séra, ktoré túto právu zvládajú dokonale. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov si doprajte aspoň raz týždenne intenzívnu hydratačnú masku, ktorá naviac pomôže pleť zregenerovať.

 

Zbavte sa ich navždy

Pri pigmentových škvrnách samozrejme platí pravidlo, že prevencia predovšetkým, ale keď už nejakú novú škvrnku po letnom období privítate, nezúfajte. Okrem dvoch predchádzajúcich bodov sa vám určite vyplatí siahnuť po prípravkoch, ktoré pomáhajú pleť rozjasniť a zjednocujú jej farebný tón. Ingrediencie, ktoré hľadajte v prípravkoch, sú vitamín C, retinol alebo ovocné kyseliny. Dajte taktiež pleti čas a vydržte! Prípravky na redukciu pigmentových škvŕn je treba používať minimálne tri mesiace. Je to jediný spôsob, ako sa pokožka môže dokonale zot aviť a odstrániť nadbytok melanínu, ktorý hyperpigmentáciu spôsobuje. Aby ste ale nemuseli čeliť ďalším prírastkom a pleť vám vydržala naozaj zjednotená, nezabúdajte na dostatočnú UV ochranu ani počas zimných mesiacov.


© 2021 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio