Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 80 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

AKO SA STARAŤ O PLEŤ PO LETE?

Slnečné lúče, čas strávený na pláži a nespočetné množstvo zážitkov z letných prázdnin dokáže dobiť baterky na veľmi dlhú dobu. Ale možno i po tom všetkom máte pocit, že pri pohľade do zrkladla rozpráva vaša pleť úplne odlišný príbeh. Letné opálenie už zmizlo a pleť vyzerá zasa viac unavená a zašednutá. Slnko, voda, chlór alebo vietor, to všetko môžu byť dôvody, prečo je vaša pleť teraz drsnejšia, citlivejšia a volá po poriadnej dávke regenerácie a hydratácie. Okrem toho UV lúče zvyšujú tvorbu voľných radikálov a ničia kolagén, ktorý je tak dôležitý na zachovanie pevnosti našej pleti. A o pigmentových škvrnách ani nehovoríme. Koľko nových ste na vašej tvári napočítali?

 

Nechajte pleť znovu zažiariť

O dôkladnom a pravidelnom čistení pleti tu od nás počujete dosť často. Ani tentokrát to nebude inak. Možno by ale stálo za zmienku, že sa práve v tomto období oplatí maximálne počúvať svoju pleť a vyhovieť jej potrebám. Ak sa vám zdá pleť suchšia alebo citlivejšia než obvykle, nebojte sa  zmeny a siahnite po šetrnej a výživnej emulzii, ktorá pomôže pleť zregenerovať. Ďalším krokom, ktorý sa vám určite oplatí, je intenzívny peeling, ktorý zbaví pleť odumretých kožných buniek, stimuluje prekrvenie pokožky a tým pomáha  regenerácii a lepšiemu vstrebávaniu účinných látok obsiahnutých v kozmetických prípravkoch. Pokiaľ siahnete po peelingu, ktorý naviacdoplní potrebnú hydratáciu a výživu ako je trebárs Vulkanická exfoliačná maska, zabijete dve muchy jednou ranou. A či je niekedy naozaj vhodný čas na výživné a hydratačné sérum, tak je to práve teraz. Práve séra vďaka koncentrovanejšiemu zloženiu dokážu pokožku omladiť, posilniť a dopriať jej skutočnú výživu. Ozajstný balzam pre vašu pleť bude určite Royal Jelly liftingové sérum, ktoré pleť naozaj nakopne a dodá jej energiu.

 

Hydratovať a zasa hydratovať

I keď sa to počas letných mesiacov a horúceho počasia nemusí na prvý pohľad zdať, pokožka neustále stráca vlhkosť. Ak máte pocit, že suchosť pleti potom vyrieši jeden hutný a mastný krém, opak je ale pravdou. Krémy pôsobia  vždy viacmenej  povrchovo. Vytvárajú ochrannú bariéru a pomáhajú udržať hydratáciu vo vrchnej vrstve pleti, ale do hlbšej časti pokožky  určite nepreniknú. To je ďalší pádny dôvod, prečo vsadiť na už zmieňované séra, ktoré túto prácu zvládajú dokonale. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov si doprajte aspoň raz týždenne intenzívnu hydratačnú masku, ktorá naviac pomôže pleť zregenerovať.

 

Zbavte sa ich navždy

Pri pigmentových škvrnách samozrejme platí pravidlo, že prevencia predovšetkým, ale keď už nejakú novú škvrnku po letnom období privítate, nezúfajte. Okrem dvoch predchádzajúcich bodov sa vám určite vyplatí siahnuť po prípravkoch, ktoré pomáhajú pleť rozjasniť a zjednotiť jej farebný tón. Špeciálne  pre potreby pleti s pigmentovými škvrnami je prispôsobená rada Luna Bright.  Je obohatená o výživný komplex materskej kašičky vo forme RJx a o kyselinu diglukosyl-gallovú, ktorá pleť výrazne rozjasňuje, je 4krát účinnejšia ako vitamín C a 60krát účinnejšia ako kyselina kojová. Aktivuje sa pri kontakte s pokožkou a eliminuje všetky viditeľné príznaky nerovnomerného sfarbenia pleti. Pri jej pravidelnom používaní uvidíte výsledky už po pár týždňoch. K starostlivosti o pleť môžete doplniť špeciálnu kúru alebo cielené sérum. Pokiaľ sa ale chcete pigmentových škvŕn naozaj zbaviť, je treba používať prípravky minimálne tri mesiace. Je to jediný spôsob, ako sa pokožka môže dokonale zotaviť a odstrániť nadbytok melanínu, ktorý hyperpigmentáciu spôsobuje. Aby ste nemuseli čeliť ďalším prírastkom a pleť vám vydržala naozaj zjednotená, nezabúdajte na dostatočnú UV ochranu ani počas zimných mesiacov.

 


© 2021 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio