Aktuálne informácie
Vaše objednávky spracovávame a odosielame úplne štandardne.
Ku každej objednávke nad 80 € dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate atraktívny darček.

AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O PLEŤ V DOBE KARANTÉNY?

Ako sa zdá, práve v tomto období potrebuje naša pleť oveľa väčšiu starostlivosť ako kedykoľvek inokedy. A možno tiež úplne odlišnú na akú sme boli doteraz zvyknuté. Súčasťou našich životov sa totiž stalo každodenné nosenie rúška a slová ako stres alebo únava získavajú zasa trochu iný rozmer. Možno patríte do tej šťastnejšej skupiny a rúško si nasadíte len na pár minút denne, ale niekto v ňom musí tráviť i dlhé hodiny. Tak či onak dostáva naša pleť poriadne zabrať. Prečo?

 

Teplo, vlhko a nedostatok čerstvého vzduchu. Tak by sa dal zjednodušene popísať život pod rúškom. Naša pleť sa pod ním oveľa viac potí, môže sa i ľahko zapariť, čím dochádza k väčšiemu množeniu baktérií na pokožke. Aby sme ale boli spravodliví, vinníkom nie je len rúško. Predovšetkým ďalšie faktory, ako je únava alebo stres, ktoré teraz mnohí z nás prežívajú, môžu kvalitu pleti ešte výrazne zhoršovať. Ľahko sa tak stane, že je pleť precitlivelá, unavená, začervenaná a častejšie sa objavujú pupáky alebo i vyrážka. Ale žiaden strach! Chce to len neprestať o pleť sa starať, trochu zmeniť stratégiu a viac vyhovieť jej potrebám.

 

Očista dočista!

Určite nepodceňujte pravidelné čistenie pleti. A to i v prípade, že nepoužívate žiaden make-up alebo líčidlá. V túto chvíľu sa vám oplatí siahnuť predovšetkým po šetrnejších prípravkoch, ako sú ľahké hydratačné emulzie. Vyberte prípravky, ktoré vám zaistia dostatočnú výživu, regeneráciu a predovšetkým hydratáciu, ktorú teraz vaša pleť potrebuje zo všetkého najviac. Našim najobľúbenejším produktom práve v tomto období je Royal Revitalize jemné čistiace mlieko, ktoré je veľmi šetrné a dokáže pleť nielen zbaviť všetkých nečistôt, ale tiež krásne upokojiť.

 

Hydratácia predovšetkým

Toto je krok, ktorý určite netreba podceňovať. Len na to treba ísť trochu inak. Na deň si vyberte skôr ľahšie a fluidné krémy, ktoré sa dobre vstrebávajú, nechajú vašu pleť voľne dýchať, dodajú jej i potrebné živiny a celkovo pokožku upokoja. Hutnejšie a výživnejšie krémy si pre tentokrát nechajte len na noc. Vzhľadom k tomu, že pri monitoroch a obrazovkách teraz trávime oveľa viac času ako kedykoľvek predtým, mal by náš denný krém obsahovať ochranný filter, ktorý chráni nielen proti  UV žiareniu, ale i proti škodlivému modrému svetlu, ktoré z displejov vyžaruje. Presne to dokáže ochranný krém Play It Safe, ktorý obsahuje SPF 30, je ľahký, dostatočne hydratačný a ľahko sa vstrebáva. Pokiaľ musíte nosiť rúško i počas dňa, odporúčame mať pri sebe osviežujúce obrúsky ( jedny nájdete v rade Royal Boost) a pleť cez deň niekoľkokrát zľahka očistiť, osviežiť a potom opäť naniesť ľahkú vrstvu hydratačného krému. Zabránite tak vzniku pupákov a výrazne znížite riziko podráždenia.

 

Namaskujte sa

Zabúdať by ste nemali predovšetkým na pravidelnú pleťovú masku, ktorá pomáha šetrne odstraňovať odumreté kožné bunky, pleť celkovo regeneruje a dopĺňa potrebnú výživu a hydratáciu. Vyberte si takú, ktorá obsahuje potrebné živiny a podporí predovšetkým detoxikáciu pleti. Vyskúšať môžete napríklad Detoxikačnú pleťovú masku z rady Royal Boost, ktorá je skvelou zmesou superpotravín, čo je presne to, čo teraz potrebujete.

 

Make-up na minimum

Áno, make-up a líčidlá sú skutočné produkty, ktoré by sme teraz mali obmedziť čo najviac.

Nielenže pod rúškom ani nie sú vidieť, ale vďaka vlhkému prostrediu môžu viac dráždiť pokožku a môžete si tak spôsobiť poriadne trápenie v podobe vyrážok. Navyše, jeden z najdôležitejších faktorov je predovšetkým udržiavať rúško čisté a to sa vám ani s najlepším make-upom na pleti jednoducho nepodarí.

A okrem dôslednej a pravidelnej starostlivosti o pleť, nezabúdajte tiež na pokožku celého tela. Hýčkajte sa, doprajte si pravidelné kúpele a relax. Teraz je totiž ten najlepší čas myslieť naozaj na seba a robiť si radosť i s maličkosťami.

 

 


© 2021 - Alena Šiandorová - JAFRA Cosmetics Slovakia & JAFRA International
vytvorilo Networm Studio